iPhone X Face ID çalışmıyor

EvrimK

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 2017 yılından beri kullandığım iPhone X yazın bozuldu ve maalesef içi hiç açılmayan cihaz servisin kabul etmeyişi yüzünden yetkisiz müdahale gördü. O günden beri Face ID sistemi çalışmıyor. "truedepth kamera ile ilgili bir sorun algılandı" uyarısı veriyor. Evde önü ve arkası kırılmış olan ve kullanılmayan bir iPhone X daha var ve onun bütün parçaları orijinal olup çalışıyor. Acaba onun Face ID sistemini alıp benim bozuk olana takabilir miyim? Biliyorum, Face ID her telefona özel. Bu yüzden, ondan söküp sonra da benim bozuğu söküp herhangi bir Face ID için test ve klonlama cihazı olan -nereden bulacağıma dair en ufak bir fikrim yok- birine götürüp benim bozuk olandaki kimliği o sağlamdan söktüğüme aktarabilir mi? Veya bendeki parçaları o çalışana aktarsam; ekran, pil vb gibi, olur mu sizce? Karar veremedim, sizce 1'inci fikir mi mantıklı 2 mi? Teşekkürler.

Hiçbiri mantıklı değil elinizdeki Face ID'si bozuk cihazı ederi neyse satın bu kadar uğraşa (yapan olur mu yapılsa da dikiş tutar mı artık tartışılır) ve ustalığa vereceğiniz paraya değmez. Cihazı ederi neyse satıp üstüne ekleyip illa X kasası kullanmak istiyorsanız XS modeline geçin derim.

Hiçbiri mantıklı değil elinizdeki Face ID'si bozuk cihazı ederi neyse satın bu kadar uğraşa (yapan olur mu yapılsa da dikiş tutar mı artık tartışılır) ve ustalığa vereceğiniz paraya değmez. Cihazı ederi neyse satıp üstüne ekleyip illa X kasası kullanmak istiyorsanız XS modeline geçin derim.
Teşekkürler, benim yeni cihazım var. Bu telefonu babama vermeyi düşünüyorum da sağlam şekilde vermeyi düşünüyorum :D O yüzden sormuştum

Merhaba, 2017 yılından beri kullandığım iPhone X yazın bozuldu ve maalesef içi hiç açılmayan cihaz servisin kabul etmeyişi yüzünden yetkisiz müdahale gördü. O günden beri Face ID sistemi çalışmıyor. "truedepth kamera ile ilgili bir sorun algılandı" uyarısı veriyor. Evde önü ve arkası kırılmış olan ve kullanılmayan bir iPhone X daha var ve onun bütün parçaları orijinal olup çalışıyor. Acaba onun Face ID sistemini alıp benim bozuk olana takabilir miyim? Biliyorum, Face ID her telefona özel. Bu yüzden, ondan söküp sonra da benim bozuğu söküp herhangi bir Face ID için test ve klonlama cihazı olan -nereden bulacağıma dair en ufak bir fikrim yok- birine götürüp benim bozuk olandaki kimliği o sağlamdan söktüğüme aktarabilir mi? Veya bendeki parçaları o çalışana aktarsam; ekran, pil vb gibi, olur mu sizce? Karar veremedim, sizce 1'inci fikir mi mantıklı 2 mi? Teşekkürler.
Truedepth arızası. Face ID’nin tamir edilmesi gerek.

Yetkisiz müdahale yapan yer denedi başaramadı, başka birine sordum tüm parçalar orijinal olmalı ve 2000 tl dedi. Onun yerine başka yol ararım daha iyi. O deneyen adam neleri elledi bilmiyorum
iPhone X ile uğraşmak zaten pek mantıklı değil. Yerinizde olsam satıp başka bir modele geçerim.

Benim de iphone x cihazımda face id bozuldu. Benimkinde sorun earspeaker flex kablosu kırılmasından dolayı oldu. Telefon görüşmesinde ekran kararmıyor ve face id uyarısı veriyordu.
Yan sanayi earspeaker (flex ile birlikte) aldım. Orijinal flex üzerindeki proximity sensor ve ambient light sensorü havya ile ısıtarak flexten ayırdım. Aynı işlemi yan sanayi flex üzerindeki sensörlere de uyguladım. Sonrasında orijinal proximity ve ambient light sensörleri yan sanayi flex üzerine tekrar lehimledim (yine ısıtarak).

Test aşamasına geçtiğimde cihaz sürekli boot loop'a düştü açılmadı. Ambient light sensörü tekrar söküp öyle denedim düzeldi. True tone için orijinal ambient light sensör şart olduğu için defalarca ısıtıp tekrar söktüm lehimlerini düzeltmeye çalıştım ve tekrar montajladım ama boot looptan öteye geçmedi cihaz. Artık çok bunaltıcı hale geldiği için ve yeni aldığım flex'i de kopartmamak için true tone dan vazgeçtim. En öncelikli ihtiyacım face id olmasıydı ve onu da sorunsuz halletmiş oldum.

Sizin sorununuza gelecek olursak, truedepth kamera ile ilgili sorun algılandı diyorsa eğer çok yüksek ihtimal dot projector hatasıdır. Lehim yapmadan eski flex üzerine takılan klon flex kablo (tag on isimli) ile dot projector hatası giderilebilir. iphone x için olan aliexpresste 160 TL civarıydı en son. Tabi bunu yaparken eski flex üzerindeki veriyi okuyup yeni alınan tag on flex'e yazma işlemi (face id programmer cihazlarıyla) yapılması lazım. Ayrıca önemli bir şey daha var aldığınız tag on flex hangi cihazla veri kopyalanacaksa o markanın tag on flex'i olmalı.

Benim sürecimde tek masrafım 300 TL'lik earspeaker (flexli) seti oldu.

Sizin kendi başınıza tamir etmeniz durumunda; face id programmer (350 TL) - tag on flex (160 TL) - Kargo 150 TL - Vergi (150 tl tahmini) 810 tl gibi bir masrafınız olur.

Eğer başka sorunlar yoksa tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı