iPhone X iOS 16.5 sonrası ısınmaya başladı

furkanddemir

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar cihazım iPhone X, son zamanlarda çok ısınmaya başladı. Normal kullanımda (sosyal medya, Google vs) kullanmaya başladıktan 5-10 dk sonra ısınmaya başlıyor. Şu ana kadar ısıdan dolayı herhangi bir uyarı mesajı almadım. Sürümden kaynaklı olabilir mi acaba önceden olmuyordu. Hızlı şarj kullanıyorum bundan kaynaklı da olabilir mi?

Arkadaşlar cihazım iPhone X, son zamanlarda çok ısınmaya başladı. Normal kullanımda (sosyal medya, Google vs) kullanmaya başladıktan 5-10 dk sonra ısınmaya başlıyor. Şu ana kadar ısıdan dolayı herhangi bir uyarı mesajı almadım. Sürümden kaynaklı olabilir mi acaba önceden olmuyordu. Hızlı şarj kullanıyorum bundan kaynaklı da olabilir mi?

Yedek alıp dfu mod ile sıfırla. Sorun devam ederse iOS 16.5.1 sürümünü bekle derim.

iOS 16.6'da düzelir umarım. Telefon normalde ısınmıyor ama bu son zamanlarda el yakıyor telefon tutulmayacak düzeyde.

iPhone X son güncellemeler karşısında başarısız bir termal performans sunuyor. Zaten donanımsal olarak da kronik aşırı ısınma sorunu olan bir cihaz.
Bende iPhone X kullandığım vakitlerde basit işlerde bile ısınma problemi yaşıyordum. Zaten cihazın içinde ki çipset güç yönetimi konusunda verimsizken üstüne kötü yazılımla daha da berbat ediyorlar. Yapacak bir şey yok maalesef. Ben sırf ısınma problemi yüzünden 12 Pro’ya geçtim.

iPhone X son güncellemeler karşısında başarısız bir termal performans sunuyor. Zaten donanımsal olarak da kronik aşırı ısınma sorunu olan bir cihaz.
Bende iPhone X kullandığım vakitlerde basit işlerde bile ısınma problemi yaşıyordum. Zaten cihazın içinde ki çipset güç yönetimi konusunda verimsizken üstüne kötü yazılımla daha da berbat ediyorlar. Yapacak bir şey yok maalesef. Ben sırf ısınma problemi yüzünden 12 Pro'ya geçtim.

Normalde yoktu bu ısınma problemi iOS 16.5'te başladı.

Normalde yoktu bu ısınma problemi iOS 16.5'te başladı.
Ben iOS 15 kullanırken bile feci derece ısınıyordu cihaz. Özellikle Instagram da Reels videoları izlerken cayır cayır oluyordu. HDR ile çekilmiş videoları oynatırken kasıyordu cihaz. Yazın kullanılamaz bir hale getiriyordu cihazı havalar da ısınınca. En olmadı DFU ile cihazı baştan kurun ama çok bir şey değişmeyecektir zannımca. Her iPhone X'in bir gün yakalanacağı bir hastalık sanırım bu ısınma problemi.

Ben iOS 15 kullanırken bile feci derece ısınıyordu cihaz. Özellikle Instagram da Reels videoları izlerken cayır cayır oluyordu. HDR ile çekilmiş videoları oynatırken kasıyordu cihaz. Yazın kullanılamaz bir hale getiriyordu cihazı havalar da ısınınca. En olmadı dfu ile cihazı baştan kurun ama çok bir şey değişmeyecektir zannımca. Her iPhone X'in bir gün yakalanacağı bir hastalık sanırım bu ısınma problemi.

Telefonu 2. el almıştım 1-1.5 sene önce. Aldığımda iOS 14.3 yüklüydü sanırım. Keşke 14'te kalsaydım. 15'te de bir sıkıntı olmadı bende.

Son düzenleme:
Telefonu 2. el almıştım 1-1.5 sene önce. Aldığımda iOS 14.3 yüklüydü sanırım. Keşke 14tekalsaydım. 15'te de bir sıkıntı olmadı bende.
iPhone X için şu an en iyi sürüm iOS 14 hocam. iPhone X ve iOS 14 kullanan varsa bu mesajımı okusun ve asla güncellemesin uygulama desteği bitene kadar. iOS 16 ile gelen yeni kilit ekranı sistem çapında çok büyük buglara sebep oldu. Sadece ısınma değil uygulama geçiş animasyonları da düzgün çalışmıyor. Kasarak çalışıyor animasyonlar. Bazen sapıtıyorlar tamamen. iOS 14 en iyi sürüm iPhone X için stabilite ve kullanım açısından. iOS 15 sonrası kendisine gelemedi cihaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı