iPhone X şarjda dokunmatik bozuluyor

Birisiokadar

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Telefonu yeni 2. el aldım; oldukça temiz bir cihaz. Ekranı değiştirilmemiş dediler ve içi açılmamış gibi gözüküyor. Pil durumu servis seviyesinde. Eski Android adaptörümü kullanarak şarja taktığımda bir sorun olmuyor ancak iPhone 14 Pro Max de kullandığım ve sorun yaşatmayan orijinal Apple şarj aletini kullandığımda ekran dokunmadığım yerlere dokunmaya vs başlıyor. Yalnızca şarjda oluyor. Kuzenimin şarj aletiyle denediğimde (eğer benim kablom veya adaptörüm bozuksa hangisi,nden dolayı olduğunu anlamak için) kabloları değişip adaptörleri değişip denedim vs hiçbir sorun olmadı ve hatta bu testi onların evlerinde yaptığımda kendi adaptörüm de dokunmatikde bir soruna yol açmadı. Yalnızca kendi evimde ve bu şarj aletini kullandığımda oluyor yani. Neden kaynaklı olabilir? Çözümü nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
FPPRO ya gönderin, son çareniz.

Dokunmatik sorunları genelde topraklama ile alakalı oluyor. Evin tesisatı iyi değil bence.
Bende doğrudan onu düşündüm lakin şarj aletinde topraklama yok malum. Tasarlayan adam gerizekalı mı böyle bir sorun düşünemedi mi ? Ayrıyaten sorunum sebebiyle kötü olduğu benimde aklımdan geçti lakin bina 10 küsür yıllık eski de değil çok :/

Yeni konular

Geri
Yukarı