iPhone X su temasında ne yapılmalı?

Efruzbey

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Msi 1660X Super Ventus, İ3 10105F, 16GB Ram(2x8) 500gb m2 ssd
LG 24GN65R-B
Meslek
Bilişim Bölümü Meslek Lisesi
iPhone X suya düştü. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek sesli müzik açın. Şarj girişini ben çok küçük bir peçete ucuyla temizlemiştim, içine kaçırmayın ama öyle şeyleri. Hoparlör kısımlarını da silin. Üflemek gibi bir şey yapmayın.

Yüksek sesli müzik ses titreşimi yapacağı için suyun içeriye girmesene neden olabilir hocam. Benim tavsiyem güneşe koyun cihazı kapatıp 1-2 saat sonra kurumuş olacaktır zaten.

Yumuşak bir bez kullanarak görünürde olan tüm su damlacıklarını silin. iPhone cihazınızın içerisine ne kadar fazla hava girerse kuruması da o kadar hızlanacaktır. Umarım sorununuz düzelir, eğer düzelmezse cihazlarla uğraşan bir dükkandan belirli bir ücret karşılığında yardım istemeniz gerekir..

Yüksek sesli müzik ses titreşimi yapacağı için suyun içeriye girmesene neden olabilir hocam. Benim tavsiyem güneşe koyun cihazı kapatıp 1-2 saat sonra kurumuş olacaktır zaten.

Güneşe koyunca telefon ısınacak. Hiç mantıklı değil.

Benim telefon düşünce sesi bozuk çıkıyordu. Titreşim yapıp suyu çıkarttırdı az daha ben de sildim. Sesi de düzeldi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sabah denk geldim bu videoya.

Kapalı iken ısınmasında bir problem olacağını düşünmüyorum. Isınsa dahil anakarta zarar verecek bir ısı söz konusu değil.

Güneşe koyunca telefon ısınacak. Hiç mantıklı değil.

Benim telefon düşünce sesi bozuk çıkıyordu. Titreşim yapıp suyu çıkarttırdı az daha ben de sildim. Sesi de düzeldi.

Geri
Yukarı