iPhone X-XR iOS 17 almayacak mı?

Redmi pek önermem özellikle Note 9 Pro ben aldığımda eskiden çok arızası vardı.

Merhaba. Yakın zamanda telefon değiştereceğim. Aklımda X veya XR var ancak bu telefonların iOS 17 almayacağını okudum bazı yerlerde. iOS17 almayacak mı?
iOS 17'yi sadece;
•iPhone X
•iPhone 8 Plus
•iPhone 8 almayacak.
Güncelleme almayacak diye kullanılmayacak anlamına da gelmiyor.

Teşekkür ederim. Peki SE 2020 mi XR mı?
XR. Geçebilirseniz XS veya XS Max daha iyi olur.
@BerkayZ87 iki cihaz arasından XR tercih etmişti.

iOS 17'yi sadece;
•iPhone X
•iPhone 8 Plus
•iPhone 8 almayacak.
Güncelleme almayacak diye kullanılmayacak anlamına da gelmiyor.

Kullanılacağını ben de biliyorum ancak şu an desteği kesilen bir telefon almayı mantıklı bulmuyorum. Android'de desteği kesilse bile cihaza Custom room yüklenebiliyor veya uzun yıllar uygulama desteği alıyor, mesela 2011 çıkışlı ace 2'nin WhatsApp desteği yeni bitti ancak IOS'ta durum daha kötü.

Kullanılacağını ben de biliyorum ancak şu an desteği kesilen bir telefon almayı mantıklı bulmuyorum. Android'de desteği kesilse bile cihaza Custom room yüklenebiliyor veya uzun yıllar uygulama desteği alıyor, mesela 2011 çıkışlı ace 2'nin WhatsApp desteği yeni bitti ancak IOS'ta durum daha kötü.

Custom ROM yüklemek herkesin yapacağı bir şey değil ve hatırlatayım. En ufak bir hatan da telefonun çökme ihtimali var.Rom denilen şey korsan yazılımdır ve riski vardır.

iOS'da durum kötü felan değil. S10+ 2019'da çıkıp hâlen iyi bir cihaz olmasına rağmen güncelleme almıyor ama S10+'dan bir yıl önce çıkan iPhone XS güncelleme alıyor.

IOS'da durum kötü falan değil. S10+ 2019'da çıkıp hâlen iyi bir cihaz olmasına rağmen güncelleme almıyor ama S10+'dan bir yıl önce çıkan iPhone XS güncelleme alıyor.

Güncellemesi kesildikten 3 yıl uygulama desteği olarak soun oluyor IOS'ta. Ben en az 4 yıl kullanacağım.

Geri
Yukarı