iPhone X yalama yapan vida nasıl çıkarılır?

aasmcan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus TUF Gaming A520M-PLUS WiFi - CPU: AMD Ryzen 5 5600 - GPU: Asus Dual AMD RX 6600 - RAM: XPG 16GB(2x8GB) Spectrix D41 RGB 3200mhz CL16 - SSD 1: Kingston 500GB NV2 NVMe 3500MB-2100MB M.2 - SSD 2: Kingston SSDNow 240GB SATA 3 V300
Mouse: Razer Mamba Elite - Pad: SteelSeries QcK L - Klavye: Razer Blackwidow Chroma - Kulaklık: Razer Barracuda X 2022
İyi günler diliyorum öncelikle. Benim iPhone X telefonum var. Şimdi şöyle anlatayım olayı; bataryam ölü ve telefon 5 dakika elimde dursa cayır cayır yanacak konuma geliyor. Bu sebepten de 3 hafta önce telefoncuya götürdüm batarya değişsin diye ama hem degil batarya değiştirmek, hem telefonun kasasını açamadı hem de kasanın altındaki vidalardan birini yalama ettiğiyle kaldı.

Benim sorum şu, ben bu vidayı nasıl çıkarabilirim? Gerçekten telefonu kullanamaz duruma geliyorum, elimde patlayacak neredeyse. Bir yol yordam var mıdır bunun için?

Vidayı yalama yapan yeri neresi? Tornavidayı değdirdiği yer mi yoksa vidanın dişli kısmı mı? Tornavidayı değdirdiği yer ise çeşitli yöntemlerle sökülebilir. Diğer kısmı içinse vidanın alt kısmına ince bir parça sıkıştırıp yukarıya itekleyerek vidayı çıkarabilirsiniz. Ama tabii dikkatli olmak lazım. Çünkü vidalar oldukça küçük.

Tek vida yalama olmuş ise, vidası çıkan taraftan biraz ekranı yukarı doğru kaldırıp, yalama olan tarafta boşluk yaratarak çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Servise gönderirsem masraf yüklü olacaktır çünkü garantisi biteli çok oluyor. En son kamera ve faceid sorunları için götürdüğümde, 2000₺ fiyat vermişlerdi. Üstelik garantisi varken, sırf kozmetik bozuk diye. Ayrıca yalama olan kısım dişleri, yani tornavida ile çıkarmaya çalışınca onu tutacak bir çıkıntı kalmamış vidada. Görsele ekledim.

Dosya Ekleri

• 7785844D-DC70-41FC-975F-C73C7A67D3E5.jpeg
    7785844D-DC70-41FC-975F-C73C7A67D3E5.jpeg
    49,6 KB · Görüntüleme: 105

Geri
Yukarı