iPhone X Dokunmatiği Nasıl Düzeltilir?

techpa

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar. Dün telefonum cebimden yere düştü ve sonrasında ekranın üst yarısında dokunmatik çalışmaz hale geldi. Sizce bu sorun çözümü direkt ekran değişimi mi yoksa ekran değişmeden de çözülebilir bir sorun mu? Eğer öyleyse de ekranı değiştirebileceğim yer tavsiyelerinizi bekliyorum. Apple'da değiştirmek istemiyorum çok pahalı olduğu için.

Ekran değişmeli diye biliyorum o sorun için. Okuyup üfleyerek düzelmeyecek sonuçta :)

Bence Apple'da değiştirin. Evet pahalı ama en azından orijinal. iPhone 10'un olayı ekran zaten. OLED ve ekranın altında yatan true tone, face ID gibi teknolojiler.
Bunları genelde bizim telefoncularımız ekran değişince yapamıyorlar. Ya face ID ya true tone ya da diğerlerinden bir şey illa sıkıntılı kalıyor. Piyasada orijinal parça bulamazsın. Yeni takılan yan sanayi ekran seni tatmin etmeyebilir :)

Ama ille de yan sanayi olsun dersen tavsiyem: FP Pro derim ( işlerini düzgün yapıyorlar gibi) Instagram da sayfalarına bakabilirsin :)

Orijinal ekran değişikliği yapmazsan sürekli sorun yaşarsın.

Ekran değişmeli diye biliyorum o sorun için. Okuyup üfleyerek düzelmeyecek sonuçta :)

Bence Apple'da değiştirin. Evet pahalı ama en azından orijinal. iPhone 10'un olayı ekran zaten. OLED ve ekranın altında yatan true tone, face ID gibi teknolojiler.
Bunları genelde bizim telefoncularımız ekran değişince yapamıyorlar. Ya face ID ya true tone ya da diğerlerinden bir şey illa sıkıntılı kalıyor. Piyasada orijinal parça bulamazsın. Yeni takılan yan sanayi ekran seni tatmin etmeyebilir :)

Ama ille de yan sanayi olsun dersen tavsiyem: Fp Pro derim ( işlerini düzgün yapıyorlar gibi) Instagram da sayfalarına bakabilirsin :)

Yav ben de isterim de Apple'da değiştirmeyi ama gerçekten çok pahalı. 4149₺. Telefona o kadar para verdim neredeyse 😕

Son düzenleyen: Moderatör:
Yav ben de isterim de Apple'da değiştirmeyi ama gerçekten çok pahalı. 4149₺. Telefona o kadar para verdim neredeyse 😕

Ücret hakkında bilgim yoktu eğer istenen buysa s***rler. Satıp üst modele geçmek bile mantıklı bu saatten sonra :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple Store veya yetkili servis sağlayıcıları dışında bir yerde ekranınızı değiştirirseniz büyük ihtimalle Face ID çalışmaz. Face ID için orijinal ve eşleştirilmiş parçaları kullanmanız gerekiyor. Onarım sırasında ilgili parçalar hasar görebilir. Böyle bir şey olursa güvenlik nedeniyle Face ID devre dışı kalıyor. Ekran onarımları sadece Apple Store'da yapılmalı.

Apple Store veya yetkili servis sağlayıcıları dışında bir yerde ekranınızı değiştirirseniz büyük ihtimalle Face ID çalışmaz. Face ID için orijinal ve eşleştirilmiş parçaları kullanmanız gerekiyor. Onarım sırasında ilgili parçalar hasar görebilir. Böyle bir şey olursa güvenlik nedeniyle Face ID devre dışı kalıyor. Ekran onarımları sadece Apple Store'da yapılmalı.
Ve geri dönüşü yok. Bir kere bozulursa bir daha çalışmıyor Face ID.

Ve geri dönüşü yok. Bir kere bozulursa bir daha çalışmıyor Face ID.
O zaman tek çare Apple Store'da yaptırmak....

İşini bilen biri güzelce tamir edebilir ama Face ID için eşleştirilmiş parçaları aynen yeni ekran ile birlikte kullanması gerekecek. Orijinal parçalar hasar görürse ve/veya değiştirilirse Face ID çalışmayacaktır. Ayrıca True Tone için gerekli ayarlamaların yapılması gerekiyor. Gerekli ayarlamalar olmadan True Tone da çalışmıyor. Riski almak size kalmış.

iPhone X için ekran onarımı cidden saçma bir fiyatlandırmaya sahip. Cihazı satıp, onarım bedelini ekleyip resmen başka modele geçebiliyorsunuz.

İşini bilen biri güzelce tamir edebilir ama face ID için eşleştirilmiş parçaları aynen yeni ekran ile birlikte kullanması gerekecek. Orijinal parçalar hasar görürse ve/veya değiştirilirse face ID çalışmayacaktır. Ayrıca true tone için gerekli ayarlamaların yapılması gerekiyor. Gerekli ayarlamalar olmadan true tone da çalışmıyor. Riski almak size kalmış.

iPhone X için ekran onarımı cidden saçma bir fiyatlandırmaya sahip. Cihazı satıp, onarım bedelini ekleyip resmen başka modele geçebiliyorsunuz.

Cihaz bu hâldeyken de satabilir miyim ki?

Geri
Yukarı