iPhone X yavaş şarj olmasının nedeni nedir?

aydinefedemirel

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, iPhone X kullanıcısıyım yan sanayi bir pil takılıydı ve pil sağlığı %92'ydi (3UTools'da 2700 mAh civarlarındaydı), felaket derece de ısınıyordu ortalama 4-5 saat ekran süresi alıyordum, ekranın alt tarafında da ışık görünce pilin şiştiğini düşünüp değiştirmeye karar verdim. Kadıköy'deki Teknoway'e gittim Rova marka 3300 mAh güçlendirilmiş pil taktırdım. Normalde Apple'ın orijinal 5 watt şarj başlığını kullanıyordum kablom da farklı markaydı 2.5 saatte şarj oluyordu fakat pili değiştirdikten sonra ilk gün 4.30-5 saat civarında şarj oldu mAh yükselmesine bağladım veya pil yeni olduğu için olabileceğini düşündüm umursamadım. Sonra Trendyol'dan yan sanayi 20watt hızlı şarj aleti aldım artık 2.30 saatte %100'e geliyor şarjım ama ekran sürelerim hala 4-5 saat civarında oyun oynamıyorum sosyal medyada geçirilen sürede bu kadar gidiyor eskisi kadar olmasa da hala çok ısınıyor ve hızlı şarj almama rağmen çok yavaş şarj oluyor. Sizce neden kaynaklanır ve çözümü nedir?

Bu bataryadan, şarj adaptörü ve kablosundan kaynaklanabilir. Telefonun olabileceği en yüksek W değerine sahip olan orijinal Apple adaptör ve kablo al. Sorun devam ederse pille alakalıdır.
Dediğim gibi eski şarj aletim orijinal 5wattlık adaptördü 2.5 saatte şarj ediyordu 2700mAh'ı 3300mAh'ı 5 saatte şarj etmesi normal mi?

Ben prizlerden şüpheleniyorum. Mesela mutfaktaki prize takıyorum telefonu çok hızlı şarj ediyor ama odamdaki çok geç şarj ediyor.
Her zaman kullandığım priz :(

Yeni konular

Geri
Yukarı