iPhone XR şarjı %99'da kalıyor

ParliaMêrt

Hectopat
Daha fazla  
2 gündür böyle telefonumun şarjı %100 olmuyor. Bugün şarjını tamamen bitirdim tekrar taktım gene aynı. Bunu nasıl düzeltebilirim güncellemelerle alakalı olabilir mi? Telefonum iPhone XR, pil sağlığı %90.

Uzmanlar telefonu %80 kadar şarj etmeyi öneriyor. %100 kadar şarj etmek pili hızlı aşındırır bilginiz olsun. %99 da kalma sebebi pilinizin sağlığının %90 olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ama tabi normalde böyle olmaması gerekiyor. Bi ihtimal sadece

2 gündür böyle telefonumun şarjı %100 olmuyor. Bugün şarjını tamamen bitirdim tekrar taktım gene aynı. Bunu nasıl düzeltebilirim güncellemelerle alakalı olabilir mi? Telefonum iPhone XR, pil sağlığı %90.
%1 fazla olsa ne fark edecek ki? Fazla takılmayın bence. Arkadaşın dediği gibi %90'dan sonra şarjı kesin.

Bazen takıntılı arkadaşlar telefonun şarjını %100 olmadan çekmiyor. Neden ben de bilmiyorum kendi bildiklerini yapmayı çok seviyorlar.
Uzmanlar telefonu %80 kadar şarj etmeyi öneriyor. %100 kadar şarj etmek pili hızlı aşındırır bilginiz olsun.
Bu arkadaş zaten bilimsel olarak açıklamış.

Ek olarak pil ayarlarında İyileştirilmiş Pil Şarjı açık ise bu ayar bataryayı korumak amaçlı bu olayı yapıyor olabilir. Kafaya takmayın. Bir sorun yoktur. Zaten pil sağlığınız %90.

Bazen takıntılı arkadaşlar telefonun şarjını %100 olmadan çekmiyor. Neden ben de bilmiyorum kendi bildiklerini yapmayı çok seviyorlar.

Bu arkadaş zaten bilimsel olarak açıklamış.

Ek olarak pil ayarlarında iyileştirilmiş pil şarjı açık ise bu ayar bataryayı korumak amaçlı bu olayı yapıyor olabilir. Kafaya takmayın. Bir sorun yoktur. Zaten pil sağlığınız %90.

Hocam normalde bu kadar takıntılı değilim. Konuyu açma sebebim eğer telefonda bir sıkıntı varsa garantim bitmeden telefonu servise götürecektim. 16 Hazirana kadar bedava pil değişimi hakkım var bu yüzden açtım konuyu.
Arkadaşlar bu adamın derdi %1 değil zannımca, o telefonunda sorun var mı diye endişeleniyor. Yoksa kimse %1 kafaya takmaz.

Allah'a şükür bir insan anlayabilmiş.

Hocam normalde bu kadar takıntılı değilim. Konuyu açma sebebim eğer telefonda bir sıkıntı varsa garantim bitmeden telefonu servise götürecektim. 16 Hazirana kadar bedava pil değişimi hakkım var bu yüzden açtım konuyu.
Yukarıda elimden geldiğince açıkladım zaten. İyileştirilmiş Pil Şarjı ayarı açık mı? Pil kısmından kontrol edin. Açık değil ise açabilirsiniz. Bu ayar şarj döngüsünü öğrenip bataryaya zarar vermeden telefonu şarj eder. Telefonu ne zaman aldınız? Pil sağlığım %90 diyorsunuz ücretsiz ise bataryayı değiştirtmenizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı