iPhone XR vs SE 2020

Günlük bir kullanıcı isen IPhone'a geçmen iyi olur XR al kamera ve pil ömrü olarak SE 2020'den üstün SE 2020'nin avantajı daha güncel chipset kullanması XR da A12 var SE 2020 de A13 var ikisi de iyidir ve günlük kullanım için yeterli olurlar.

Yeni olduğundan SE ön plana çıkar bu konuda. SE'nin düşündüren tek noktası pil gücü. Başka eksisi yok. Hani bu noktada çok sık bir kullanımım var derseniz, zaten ikisini de size önermezler 11 önerirler.

Tasarım olarak ise SE eski XR yeni. Bunu göz önünde bulundurmuşsunuzdur diye değinmedim. Böylece hiçbir şekilde XR potaya girmemiş oluyor. Yani yeni sorunuz şu SE mi, bütçe yükseltmek mi?

Yeni olduğundan SE ön plana çıkar bu konuda. SE'nin düşündüren tek noktası pil gücü. Başka eksisi yok. Hani bu noktada çok sık bir kullanımım var derseniz, zaten ikisini de size önermezler 11 önerirler.

Tasarım olarak ise SE eski XR yeni. Bunu göz önünde bulundurmuşsunuzdur diye değinmedim. Böylece hiçbir şekilde XR potaya girmemiş oluyor. Yani yeni sorunuz şu SE mi, bütçe yükseltmek mi?
SE'yi bile bütçeden dolayı düşünemeyebilirim. Ama yine de dediğiniz gibi sorum aynen bu şekile dönüştü.

Hocam günlük kullanımda çok oyun oynamıyor ya da çok kullanmıyorsanız fikrimce neredeyse 3 sene önce çıkan cihaza aradaki farkı vermek saçma olur.
Dediğinizde çok haklısınız. Günlük olarak çok çok fazla kullanmıyorum, ortalama düzeyde kullanıyorum kullandığımda ise sosyal medya dışında bir şey kullanmıyorum. Tasarım ve pil olarak XR daha cazip geldi bana evet eski ama bence bu 2 özellik SE'nin önüne geçmesini sağlıyor gibi. Uzun vadede XR SE'den 1-2 sene önce belki vadesini dolduracak ama pil olarak daha fazla gideceğini düşünmeye başladım videolar izledikçe o yüzden alabilirsem XR alma yönünde planlarım var.

Dediğinizde çok haklısınız. Günlük olarak çok çok fazla kullanmıyorum, ortalama düzeyde kullanıyorum kullandığımda ise sosyal medya dışında bir şey kullanmıyorum. Tasarım ve pil olarak XR daha cazip geldi bana evet eski ama bence bu 2 özellik SE'nin önüne geçmesini sağlıyor gibi. Uzun vadede XR SE'den 1-2 sene önce belki vadesini dolduracak ama pil olarak daha fazla gideceğini düşünmeye başladım videolar izledikçe o yüzden alabilirsem XR alma yönünde planlarım var.
Hocam ben de ikisi arasında tercih yapmıştım geçen hafta tercihim se 2 yönünde oldu pil olarak xr daha avantajlı ama xr ekranı daha büyük olduğu için pil yönünde çok fazla bir fark olmuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şöyle bir video var pil karşılaştırması olarak 1 saat civarı fark oluyor.

Keşke canım ülkemde insanlar artık telefon almayı bir sorun halinden çıkarsalar, isteyen 12 pro isteyen Android tarafında en güçlü modeli alabilse, Amerika'da bakıyorum da cidden Türkiye'deki gibi telefon değiştirme olayını dert etmiyorum, her yıl araba ve telefon değiştiriyor burada insanlar.

Keşke canım ülkemde insanlar artık telefon almayı bir sorun halinden çıkarsalar, isteyen 12 pro isteyen Android tarafında en güçlü modeli alabilse, Amerika'da bakıyorum da cidden Türkiye'deki gibi telefon değiştirme olayını dert etmiyorum, her yıl araba ve telefon değiştiriyor burada insanlar.
En en en kötü haliyle en azından telefonumuzu ölene kadar kullanıp ardından hangisi en ucuzu diye bakmasak. Her sene telefon değiştirmek umrumda bile olmazdı ozaman.

Tabii ki de

Dosya Ekleri

• 822E8B54-3445-4321-97A0-DE3F5C9A94E3.jpeg
    822E8B54-3445-4321-97A0-DE3F5C9A94E3.jpeg
    65,4 KB · Görüntüleme: 63

Yeni konular

Geri
Yukarı