iPhone XR vs SE 2020

rintaro

Hectopat
Sorum başlıktaki gibi. IPhone'ler hakkında fazla bir bilgim yok. Her iki cihazı da güzelce anlatıp arasındaki farkları sıralarsanız, çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone SE 2020 - 4900TL
iPhone XR - 6300TL

Ekran, batarya olarak XR - işlemci donanım olarak SE önde.

Aralarında söyleyebileceğimiz ciddi farklar bunlar.

Kısacası performans + 1-2 yıl daha uzun kullanım sizin için önemliyse bataryada sorun olmazsa SE, ekran boyutuna ve bataryaya önem veren işlemciside SE kadar iyi olmayabilir diyorsan XR.(SE A13 Bionic XR A12 Bionic)

Aradaki fiyat farkınıda göz önünde bulundurarak SE tercih ederim şahsen.

Cevaplarınız için teşekkürler. Acelem vardı bu yüzden konuyu detaylandıramadım. Belirtmek isterim telefonda oyun falan oynanmayacak. Sadece sosyal medyada gezilecek ve fotoğraf çekilecek. İkinci olarak en az 5 yıl götürmesi lazım. Bu durumlara göre tekrardan önerirseniz sevinirim.

Cevaplarınız için teşekkürler. Acelem vardı bu yüzden konuyu detaylandıramadım. Belirtmek isterim telefonda oyun falan oynanmayacak. Sadece sosyal medyada gezilecek ve fotoğraf çekilecek. İkinci olarak en az 5 yıl götürmesi lazım. Bu durumlara göre tekrar önerirseniz sevinirim.

SE 2020 hocam o zaman bütçe varsa daha yenilikçi tasarım için 11 de bakabilirsiniz ama bence SE 2020 128 veya 256 alın derim. 64 GB belki yeterli gözükebilir ama inanın 5 yıl sonra yetmeyecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevaplarınız için teşekkürler. Acelem vardı bu yüzden konuyu detaylandıramadım. Belirtmek isterim telefonda oyun falan oynanmayacak. Sadece sosyal medyada gezilecek ve fotoğraf çekilecek. İkinci olarak en az 5 yıl götürmesi lazım. Bu durumlara göre tekrardan önerirseniz sevinirim.
SE 2020 alın derim o zaman. Bütçeniz varsa 11 öneririm. SE 2020'nin tek ve en büyük eksiği bence pili. :D

SE 2020 performans ve güncellik açısından daha uzun ömürlü ama şu batarya konusu gerçekten çok büyük sıkıntı. Eğer günde sadece 1 kere şarj edecekseniz SE 2020 tercih etmeyin, günü kurtaramıyor. Sabah 9'da şarjdan çıkardım, 10'da kullanmaya başladım, saat 17:38 ve geriye %10 şarj kaldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı