iPhone SE vs XR

Ömer Serhat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, benim elimde bir iPhone X var 64 GB. Fakat üründe çalışan aksam yok. Resmen telefon iPhone 6 gibi, bir kere yere düştü ekran değişti aldığımız yerden servise yolladığını falan söylediler, Bluetooth bozuk geldi, face ID okumuyordu ekran değişince, yollama nedenimde buydu. Normalde çalışıyordu, face ID komple bozdular, kasada çizik oluşturdular ön ahize mikrofonunu bozdular, ön portre kamerada çalışmıyor, arka kamerada toz bırakmışlar, ekran renkleri normale göre soluk geldi. Orijinal ekran fakat cidden cihazın içinden geçtiler. Virüs sebebiyle tekrar yollanıp her şeyini yapackalarını söylediler, özür dilediler, bizden kaynaklanmıyor dediler ama çok mağdur oldum. Bu telefon yeniden gidecek inşallah ülke virüsten kurtulduğunda, her şey düzeltildiğinde, face ID hariç. Bunu satıp SE veya XR almak istiyorum. X'e girişmek istemiyorm, bir daha hayır geleceğini düşünmüyorum bu telefondan zaten. Sizce SE mi XR mı? Performansı SE fakat küçük ekran olduğu için film izlerken oyun oynarken bu telefona kıyasla kötü olur. Tam ekran olan telefonlar cidden güzeldi, SE tasarımınıda seviyorum XR'da face ID'de çok cazip geliyor.
Sizce ne yapılmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
SE fakat küçük ekran olduğu için
Bu yazdığından anladığım üzere kıyasladığın iki telefon arasında hem para hem de çağ farkı var. Böyle bir kıyaslama veya tercih yapma acayip mantıksız. Sana göre XR'ın tek cazipliği Face ID ise SE senin içinde ukde kalmıştır. SE almanı öneririm.

SE yeni jenerasyon. Bir nevi iPhone 8 2020 olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı