iPhone XS vs iPhone 11

yasin0610

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam öncelikle yıl 2022 ve hala iPhone XS'ya da iPhone 11 alınır mı? Butçem 6000 ile 7600 arası ama cidden benim için en önemlisi telefondaki ekran kalitesi kamera ve cihazın verdiği Premium hissiyat ve malzeme kalitesi. Çok fotoğraf çekmem fakat kaliteli olsun isterim, hangisi alınır? Benim içime XS siniyor.

İphone 11 bırak 7.600'e artık 10.000'e bulamıyorsun. En kırık döküğü bile 11.000'den başlıyor artık.

Her halükarda 11 daha iyi bir cihaz XS değil de XS Max olsaydı eğer xsmax diyebilirdim yani Premium hissiyatı için. Ama 11 varsa 11 alın ki şahsen iki cihazı da kullandım şu anda da 11 kullanıyorum.
İphone xs’in çelik kenarları bile 11’den daha premium hissettirir neyden bahsediyorsun anlamadım. Hem xs’in ekranı ve çentiği de çok iyi. 11‘in ekranı gerçekten çağ dışı ve kenarları inanılmaz kalın. 11‘in tek iyi özelliği içindeki daha yeni çip olabilir. He bir de kamerası 1 tık iyi

Ekran kalitesi olarak 11 seni tatmin etmez LCD ekran yüzünden. İkisinin de fotoğraf kalitesi iyidir ben olsam XS alırdım.https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/126668-223976/apple-iphone-xs_apple-iphone-11/

Bak şurada farklar verilmiş.

Ekran kalitesi sizi memnun etmez diyen arkadaşlar elektronik hiçbir şeyden anlamıyor demektir benim gözümde. Ekran kalitesi olarak 11 tatmin etmez nasıl bir elektronik cehaleti. IPS teknolojisine sahip ekranı var. 2'sini yan yana getirsem farkı anlayabilecek misin cidden?
Genelleme yapacak olursak yeni nesil görüntü ve dizayn(2 tane minnacık IP6 kamerası yok :D ), batarya, işlemci-chipset, Wi-Fi, Kamera (Geniş açı ve pozlama), Stereo bandında IP 11'in Dolby Atmos ile ağır ses farkı ve çok daha yeni bir telefon hala sıfır satışı mevcut. Güncelleme yönünden de çok artısı var. Gece modu gerçek gece modu 11 ve sonrasına geliyor. Bunu araştırıp forumlarda fotoğraflarıyla kanıtlarıyla farkı görebilmeniz aşırı derecede mümkün.
Onaylanmış bir kuatör yorumu:
Şahsen gece cekilen fotoğrafları hiç begenmedim. 11 ve 11 Pro'nun gece çekimleriyle alakası yok. Netlikten yoksun ve isik dengesi iyi ayarlanmamış fotograflar ortaya cikmis.

Yeni nesil chip sayesinde zaten performansı tek ve çoklu çekirdekte aşırı farkı gözetiyor. Ve gelen daha düşük çözünürlüğün artısı olarak yeni nesil chip le birlikte IP11 IP11 Pro'dan bile %60 daha üstün oyun performansı sağlıyor ekranı sayesinde. Aslında oyun oynayanların ve bu işi bilenlerin eskimeyecek taş makinesidir IP11. daha neticede nice farklar var ama açıklamasız elindeki telefonu savunan fanatiklerin aksine, bu site araştırma ve geliştirme üzerine kurulu. Umarım konuyu açan arkadaşa yardımcı olabilmişimdir.

Ekran kalitesi sizi memnun etmez diyen arkadaşlar elektronik hiçbir şeyden anlamıyor demektir benim gözümde. Ekran kalitesi olarak 11 tatmin etmez nasıl bir elektronik cehaleti. IPS teknolojisine sahip ekranı var. 2'sini yan yana getirsem farkı anlayabilecek misin cidden?
Genelleme yapacak olursak yeni nesil görüntü ve dizayn(2 tane minnacık IP6 kamerası yok :D ), batarya, işlemci-chipset, Wi-Fi, kamera (geniş açı ve pozlama), stereo bandında IP 11'in Dolby Atmos ile ağır ses farkı ve çok daha yeni bir telefon hala sıfır satışı mevcut. Güncelleme yönünden de çok artısı var. Gece modu gerçek gece modu 11 ve sonrasına geliyor. Bunu araştırıp forumlarda fotoğraflarıyla kanıtlarıyla farkı görebilmeniz aşırı derecede mümkün.
Onaylanmış bir kuatör yorumu:
Şahsen gece cekilen fotoğrafları hiç begenmedim. 11 ve 11 Pro'nun gece çekimleriyle alakası yok. Netlikten yoksun ve isik dengesi iyi ayarlanmamış fotograflar ortaya cikmis.

Yeni nesil chip sayesinde zaten performansı tek ve çoklu çekirdekte aşırı farkı gözetiyor. Ve gelen daha düşük çözünürlüğün artısı olarak yeni nesil chip le birlikte IP11 IP11 Pro'dan bile %60 daha üstün oyun performansı sağlıyor ekranı sayesinde. Aslında oyun oynayanların ve bu işi bilenlerin eskimeyecek taş makinesidir IP11. daha neticede nice farklar var ama açıklamasız elindeki telefonu savunan fanatiklerin aksine, bu site araştırma ve geliştirme üzerine kurulu. Umarım konuyu açan arkadaşa yardımcı olabilmişimdir.

Sen siyah bir fotoğraf açıp onu grimsi görüyorsan demek ki fark varmış
Kalitesi derken biz dayanıksız bir ekran mı diyoruz? Hayır, ama bu adam LCD kullanıyor ve konu sahibinin kriterlerine bakacak olursak LCD ekran telefon almamalı önce bir anlasan ne demek istediğimizi...

LCD ile OLED'e aynı demek cehalet olmuyor mu?

Son düzenleme:
Hepsine güzelce cevap vermiş. Referans aldığım insandır. Konu sahibi arkadaşın da ilgisini çekecektir. İyi seyirler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı