iPhone XS vs iPhone 11

Merhabalar, bunun hakkında yeni bir konu olmadığı için yeniden açmak istedim.
  1. 11'in artıları
  2. Kamera, işlemci, +1sene güncelleme
  3. Xs'in artıları
  4. Ekran kalitesi, paslanmaz çelik
Bilmediğim varsa ekleyebilirsiniz.

Bu sonuçlara göre XS 12-14 bin arasındayken iPhone 11, 16-19 bin arasında ikinci el.

Bu özellikler için bu kadar farkı ödemeye değer mi?
iOS takıntısı yoksa A34 alın derdim ama ikisi arasında kalacaksanız iPhone 11 daha mantıklıdır.

Okuyabildiğinize emin misiniz acaba? Ekram/gövde oranının ne olduğundan haberiniz var mı? 65.36 gayet kötü.

Kardeşim iPhone 8 ekranı kullanmış ekran gövde oranı biraz düşük evet. Ama iPhone 11'in yaptığı çoğu şeyi rahatça yapabiliyor. XS alacağına SE2020 alsın çok daha mantıklı.

Ama konu sahibinin bütçesi 19.000₺. Bu neden ilgilendirir?

19kya ikinci el iPhone 12 zorlar.

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim android düşünmüyorum çünkü 2 3 yıl içerisinde eski performansını vermiyor telefondan telefona değişir bilemem kendi gözlememimle söylüyorum. 11'in ekran kalitesini beğenmiyorlar siz nasıl buluyorsunuz?

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim Android düşünmüyorum çünkü 2 3 yıl içerisinde eski performansını vermiyor telefondan telefona değişir bilemem kendi gözlememimle söylüyorum. 11'in ekran kalitesini beğenmiyorlar siz nasıl buluyorsunuz?

Bütçen 19k ve iPhone istiyorsan ikinci elde biraz daha çıkıp 12 almanı tavsiye ederim ben.

Zamanında SE 2020 fazlasıyla araştırmıştım fakat kullanan kişiler batarya sorunu ve bi müddet sonra kasadan sıkıldıklarını söylüyor
Dostum 6bin TL'ye iPhone 11 ile aynı özellikleri olan telefon alıyorsun? Daha ne bekliyorsun gayet güzel telefon 1 sene daha güncelleme alacak. Arkadaşın dediği telefon 2018'de çıkmış

Aslında bütçem 14 15 arası
Bütçen 19k ve iPhone istiyorsan ikinci elde biraz daha çıkıp 12 almanı tavsiye ederim ben.

Zamanında SE 2020 fazlasıyla araştırmıştım fakat kullanan kişiler batarya sorunu ve bi müddet sonra kasadan sıkıldıklarını söylüyor

Aslında bütçem 14 15 arası
Zorlarsam 12 mini mantıklı geliyor 18 bin bandında

Zamanında SE 2020 fazlasıyla araştırmıştım fakat kullanan kişiler batarya sorunu ve bir müddet sonra kasadan sıkıldıklarını söylüyor.

Aslında bütçem 14 15 arası.

Zorlarsam 12 mini mantıklı geliyor 18 bin bandında.

Abim 3 senedir kullanıyor ve gayet memnun hiçbir sıkıntısı yok fakat dediğiniz gibi bir müddet sonra küçük gelmeye başlıyor ama fiyatına göre 10/10 telefon o fiyatlara Android zor bulunuyor.

Zamanında SE 2020 fazlasıyla araştırmıştım fakat kullanan kişiler batarya sorunu ve bir müddet sonra kasadan sıkıldıklarını söylüyor.

Aslında bütçem 14 15 arası.

Zorlarsam 12 mini mantıklı geliyor 18 bin bandında.

14-15 arası ise iPhone 11 128 bak.

Geri
Yukarı