iPhone'da arama yaparken çıkan turuncu nokta nedir?

Emre Aslan100

Hectopat
Merhabalar. Bugün iPhone güncellemesi yaptım. Telefon ile görüşürken şarj kısmının orada turuncu bir nokta beliriyor bu ne anlama gelmektedir? Teşekkürler.

Turuncuyu ayrı olarak bilmiyorum ama bazen renkler beliriyor. Bunlar kamera açık, mikrofon açık gibi şeyleri haber veriyordu yanlış hatırlamıyorsam. Biri gizli kayıt almasın diye vs.

İphone kullanmış biri olarak söylüyorum eğer güç tasarrufu modunu açık unutmuşsanız veya başka bir ayar varsa genelde güç tasarrufu açık unutulunca şarj simgesi turuncu oluyor.

Mikrofon açıldığında turuncu, kamera açıldığında yeşil nokta beliriyor. Bu, ilgili uygulamaların o anda mikrofon ya da kamera kullandığını gösteriyor. Güvenlik sebebiyle yapılmış bir şey. Yani kamera ve mikrofonla alakası olmayan bir uygulama kullanırken ya da sizin o anda bu ikisinden birini kullanmadığınız bir uygulamadayken o noktaları görürseniz bilinki ya ses kaydı yapma ihtimali var ya kamera kullanarak görüntü kaydı yapma ihtimali var.

Son düzenleme:
@OceanWraith 'ında dediği gibi nokta eğer turuncuysa sadece mikrofon, yeşil ise mikrofon ve kamera kullanılıyor demek. Beklenmedik anda bu noktalardan biri çıkarsa "Denetim Merkezi"ni açarak hangi uygulamanın kullandığını görebilirsiniz.

Mikrofon açıldığında turuncu, kamera açıldığında yeşil nokta beliriyor. Bu, ilgili uygulamaların o anda mikrofon ya da kamera kullandığını gösteriyor. Güvenlik sebebiyle yapılmış bir şey. Yani kamera ve mikrofonla alakası olmayan bir uygulama kullanırken ya da sizin o anda bu ikisinden birini kullanmadığınız bir uygulamadayken o noktaları görürseniz bilinki ya ses kaydı yapma ihtimali var ya kamera kullanarak görüntü kaydı yapma ihtimali var.
Telefon ile birini ararken turuncu nokta görüyorum. Bu bir uygulamanın beni kayıt aldığını mı gösteriyor? Yoksa normal bir şey mi?

Telefon ile birini ararken turuncu nokta görüyorum. Bu bir uygulamanın beni kayıt aldığını mı gösteriyor? Yoksa normal bir şey mi?
Telefonunla konuşurken mikrofon kullandığını belirtiyor yani normal. Örneğin kamerayı açarsan hemen sağ üst köşede yeşil noktayı görebilirsin. O da yine kamera uygulamasının kamerayı ve mikrofonu kullandığını belirtiyor.
Kısacası normal bir durum.

Mikrofonunuz açıksa turuncu bir işaret çıkar bende de PUBG Mobile oyununda mikrofon açılınca sağ üstte turuncu nokta beliriyor.

Geri
Yukarı