IPhone'larda neden yüksek hafıza gerekiyor?

cuve

Hectopat
Herkes şikayet ediyor düşük hafıza olmasından. Neden IPhone'larda böyle bir problem var? Fotoğraflar kaliteli olduğu için daha fazla mı yer kaplıyor?

Örnek vereyim, 2015'de ortalama bir MP3 dosyasının 10MB olduğunu farz edelim. 2015'de alacağın 64 GB'lık bir telefon o zamana göre oldukça yeterli oluyor. Yıl oluyor 2020, aradan 5 sene geçiyor. Ve artık MP3 dosyaları 20MB oluyor. E sen 2015 şartları için üretilmiş telefon kullandığın için sahip olduğunu kapasite yetmemeye başlıyor.

Hafıza kartı desteği olmadığı için mevcut depolamaya mecbur kalıyorsun. Orası dolunca yapacağın bir şey kalmıyor.

Her geçen gün gelişen uygulamalarla da birlikte depolama alanı azaldıkça azalıyor. Durum böyle olunca da "depolama yetmiyor" tarzı sorunlar ortaya çıkıyor.

Hafıza kartı desteği olmadığı için mevcut depolamaya mecbur kalıyorsun. Orası dolunca yapacağın bir şey kalmıyor.

Her geçen gün gelişen uygulamalarla da birlikte depolama alanı azaldıkça azalıyor. Durum böyle olunca da "depolama yetmiyor" tarzı sorunlar ortaya çıkıyor.

Herkes SD karta bahane bulmuş ama SD kart olsa bile şarkıları veya müzikleri sadece ona atabiliyorsun.

Ben SD kart kullanan çok az kişi gördüm.

Herkes SD karta bahane bulmuş ama SD kart olsa bile şarkıları veya müzikleri sadece ona atabiliyorsun.

Ben SD kart kullanan çok az kişi gördüm.
Resimleri ve videoları depolamak için kullananlar da var, benim gibi. O şekilde olunca depolama sorunu yaşama ihtimaliniz düşüyor. Telefonlarda yer kaplayan şeylerin başında fotoğraf ve videolar geliyor.

Android'in belli sürümlerinde hafıza gibi kullanılıyor. Ben GM8 de 32 GB kart ile beraber 64 GB hafıza gibi kullanıyordum yüklediğin tüm programalr içini kurulabiliyor.

Android'in belli sürümlerinde hafıza gibi kullanılıyor. Ben GM8 de 32 GB kart ile beraber 64 GB hafıza gibi kullanıyordum yüklediğin tüm programalr içini kurulabiliyor.
Ben en son Gm 6'da SD kart kullanmıştım onda Sadece Resim Müzik falan atılıyordu. (Android 8 Oreo)

Yeni konular

Geri
Yukarı