iPhone'larda güvenlik fazla abartılmış

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
iPhone cihazlarının güvenliği çok abartılmış. Ben Android kullandığım için iPhone cihazlarındaki güvenline pek aşina değilim.

iPhone cihazı olan bir arkadaş, WhatsApp kurmamı istedi. Önce güncelleme yapmam gerekti. Güncelleme yapmak için 4 GB indirmeye ek olarak 4 GB daha alan istedi. Zaten 12 GB depolama var, bir de 8 GB alan istiyor.

Bir süre sonra USB ile fotoğraf ve videoları bilgisayara aktardım. Ardından dosyaları kaldırmak istedim fakat o da ne? İznim yokmuş. Onaylamak için iTunes kurdum ama yine izin yok. Ben de cihaz üzerinden elle kaldırdım.

Rehberi yedeklemek için bir uygulama kurmak zorunda kaldım. Apple'ın bu abartılı güvenlik sistemi uygulama kurarken her işlemde şifre soruyor. Neyse ki bu özellik ayarlardan kaldırılıyormuş.

Rehber yedekleme uygulamasında da başıma bir olay gelmesin mi? Yedekleme yaptım. Bu sefer de e-posta göndermiyor. Ardından dosyaya ulaşmaya çalışıyorum ama sizce ne olmuş olabilir? Tabii ki iPhone'da dosya yöneticisi yok. :) dosyaya ulaşamıyorum. Ancak Wi-Fi ile sunucu kurarak dosyayı bilgisayardan indirebildim.

Buna ek olarak uygulamaları kullanmak da Android kullanan birine göre zor. Örneğin mesajlaşma uygulamasına giriyorsun. Ayarlar yok. Mesajlaşma ayarlarına ulaşmak için önce ayarlar uygulamasına girmen, sonrasında mesajlaşma seçeneklerine basman gerekiyor.

Sonuç olarak Apple, işi fazla ciddiye almış. Bir kullanıcı olarak biz bile kullanmakta zorlanıyoruz. İyi ki Android kullanıyorum. 😎

Son düzenleyen: Moderatör:
12 GB Apple cihaz yok ki nereden salladınız?

Yazdıklarınızın hiçbirisini yaşamıyorum şifre diyorsun parmak izi ya da yüz tanıma var dokunman ya da bakman yeterli. Dosya yöneticisi diyorsun dosyalar diye uygulama var inceleseydin ya da kullansaydın görürdün. Rehber otomatik yedekleniyor ve yeni bir cihazda hesabınızı açtığında resimlerin rehberin mesajların geri yükleniyor buradanda hayatında hiç iPhone görmediğin ortaya çıkıyor.

Yani demem o ki eline hiç iPhone değmemiş burada mesaj kasmak için konu açmışsın.

Geri
Yukarı