iPhone'larda güvenlik fazla abartılmış

Evet cihazınız çalındığında başkaları kullanmaması için önemli bir özellik. Bu süreçte çalınan cihazınız yalnızca parça olarak kullanılabilir duruma geliyor. Elime bir iPhone cihazı gelmişti ve getiren kişi cihazı birinden ucuza aldığını ancak şifre sorduğunu, bunu nasıl sıfırlayabileceğimizi sordu. Cihazı açtığımda cihaz Almanya'dan çalınıp Türkiye'ye getirilmiş ve kullanıcısı tarafından kilitlenmiş bir cihazdı. Telefonun sahibi adına ekranda bildirim vardı ve sonrasında durumu Apple'a bildirdiğimizi hatırlıyorum.

Dosya yüklemek için iTunes yüklemek zorunda kalıyorum.
IPA dosyalarını imzalamadan yükleyemiyorum.
IPA dosyaları için de bilgisayar gerekli.
MP3'leri telefondan bilgisayara atmak için paralı uygulamalar gerek.
Jailbreak edip birkaç bir şey ekleyemiyorum.
Reklamsız YouTube yükleyemiyorum.
Uygulama çeşitliliği de az. Android'de mesela çok gelişmiş, özelleşmiş tarayıcıları var ve hem de çeşit çeşit. IPhone'da ise daha Safari dışında bir tarayıcı varsayılan olarak bile kullanamıyorsun.

iPhone alacak paran varsa youtbeye 30 lira verecek paran da vardır zaten dostum.

iPhone alacak paran varsa youtbeye 30 lira verecek paran da vardır zaten dostum.
İşte gereksiz ve para israfı olduğu için ikisini de ihtiyaç yoktur. Android her türlü kısıdı kaldırdığı için ucuz ve ihtiyaçtır, ihtiyaçları giderir.

İcolud üzerinden rehber mesajlar ve bütün dosyalar dahil PC üzerinden de erişiyorsunuz. Siz kullanmayı bilmiyorsunuz :D
Onun çözümü iTunes yada 3U Tool. Senin dediğin yöntemde hem internet gerekir hemde her dosya için geçerli olmaz. Hem de depolama alanı azdır ve üstelik zahmetlidir. Çözüm değil yani.

Mesela Es DOSYa yöneticisinde içinde 10 GB'lik dosya yükleyeceksin iCloud'a. İlk önce bunu upload edeceksin. Burada patladın zaten. Çünkü 3 gün de atarsın internete.
İkinci depolama alanı yok iCloud'un 5 GB, ekstra para vereceksin. Burada da patladın.
Sonra bilgisayara iCloud'dan atacaksın ve internet yoksa patladın, olsa bile çok bekleyeceksin.

Son düzenleme:
İşte gereksiz ve para israfı olduğu için ikisini de ihtiyaç yoktur. Android her türlü kısıdı kaldırdığı için ucuz ve ihtiyaçtır, ihtiyaçları giderir.

Onun çözümü ITunes'ya da 3U tool. Senin dediğin yöntemde hem internet gerekir hem de her dosya için geçerli olmaz. Hem de depolama alanı azdır ve üstelik zahmetlidir. Çözüm değil yani.

Mesela es dosya yöneticisi yükleyeceksin iPhone ve 10 GB'lik dosya var. İlk önce bunu upload edeceksin. Burada patladın zaten. Çünkü 3 gün de atarsın internete.
İkinci depolama alanı yok ICloud'un 5 GB, ekstra para vereceksin. Burada da patladın.
Sonra bilgisayara ICloud'dan atacaksın ve internet yoksa patladın, olsa bile çok bekleyeceksin.

ICloud'a ayda 6 TL ödeyip düzenli yedekleme yapıyorum. PC'den istediğim an bütün dosyalara erişiyorum.
30k telefona verince 6 TL çok normal. En azından güvenlik açığından vidolarına erişmiyorlar :).

ICloud'a ayda 6 TL ödeyip düzenli yedekleme yapıyorum. PC'den istediğim an bütün dosyalara erişiyorum.
30k telefona verince 6 TL çok normal. En azından güvenlik açığından vidolarına erişmiyorlar :).
Ona para buna para bir de internet bağlantısı gerektirir ve bu işleri uzatır. Bu sorun için böyle bir yöntem çözüm değil, sorundur.

iTunes yada 3u Tools ile her dosyası istediğiniz gibi atarsınız. İnternet gerektirmez.

Hocam aynı şeyi değişik şekilde anlatacağım Norton yüzde 100 korumaya Kaspersky ise yüzde 99.96 ya sahip. Ancak Norton kaçak müzik indirme siteleirni engellerken Kaspersky asıl virüslü olanlarını engelliyor kaçağa karışmıyor. Yani boş yere insanı yormuyor. Aynı mantık Apple iyi korumaya sahip ancak Android kadar serbest değil ben iPhone kullanmam ona vereceğim ekstra paraya Kaspersky Plus alırım korumam olur. Samsung bu açıdan daha iyi paran yok falan bunlar boş muhabbet bence Android ama iPhone sevenlere de lafım yok.

iCloud'a ayda 6 TL ödeyip düzenli yedekleme yapıyorum. PC'den istediğim an bütün dosyalara erişiyorum.
30k telefona verince 6 TL çok normal. En azından güvenlik açığından videolarına erişmiyorlar. :)
Aynen, çok güvenli. Apple hacklenmez. :)

Android ferahlık ve özgürlük, iPhone sıkı güvenlik ve koruma. Türk için gerekli olan Android zaten ülke ekonomisi ve genel asgari ücretle çalışma oranları belli kimse ucuza iPhone alamaz çünkü yok. Ha iPhone kullananlar beni linçlemesin zevkler ve renkler tartışılmaz:).

Geri
Yukarı