iPhone'ların RAM'i 2 kat daha az olmasına rağmen neden pahalı?

Catflowers

Decapat
Arkadaşlar telefon arayışına girdim ve bir şey dikkatimi çekti. Bu IPhone'lar gereğinden çok fazla pahalı değil mi? Orta segment telefonlar(5k TL ve üzeri ve en az 8 GB RAM'i ve 128 GB depolaması olan telefonlar varken), iPhone serisinden örnek iPhone 11 10k TL ve RAM'i 2 kat daha az. Bu telefonu bu kadar pahalı yapan şey sadece markasının iPhone olması mı yoksa bu telefon markasında önemli bir özelliği bulunması mı?

Arkadaşlar telefon arayışına girdim ve bir şey dikkatimi çekti. Bu IPhone'lar gereğinden çok fazla pahalı değil mi? Orta segment telefonlar(5k TL ve üzeri ve en az 8 GB RAM'i ve 128 GB depolaması olan telefonlar varken), iPhone serisinden örnek iPhone 11 10k TL ve RAM'i 2 kat daha az. Bu telefonu bu kadar pahalı yapan şey sadece markasının iPhone olması mı yoksa bu telefon markasında önemli bir özelliği bulunması mı?

Popülizm kölesi olmaları. IPhone'lar iOS sayesinde optimizasyon ile daha az RAM kullanıyor ama daha az RAM kullanıyor diye RAM'den kısmanın mantığı yok. Apple'ın kâr payı diğer firmalara göre daha yüksek.

RAM'in az olmasının nedeni aslında işletim sistemi, Apple hem işletim sistemini hem de telefonu kendi ürettiği için optimize oluyor ama Android'i Google üretip başka markalarda kullanıyor o yüzden hepsine optimize olamıyor ve Apple cihazlar RAM olarak kendi depolama alanını da kullanıyor.

Geri
Yukarı