iPhone'u orijinal olmayan kabloyla şarj etmek

MTSDiscordia

Hectopat
Daha fazla  
iPhone'ların orjinal kablosu bildiğiniz gibi pahalı. Çakma kablo telefona-şarj cihazına zarar verir mi sadece kabloyu çakma kullanmak?

Bende orijinal kablosu var. Fakat durumu içler acısı. Suriye'den gelmiş gibi. Bana adaptörü orijinal olsun yeter denmişti. Fakat bilemedim. Uzun vadede belki zararı olur diye düşünüyorum. Bir aralar BİM'de satıyorlardı.

Zarar kısmını bilemiyorum ama bu güne kadar orijinal olmayan kablolardan çok çektim. Bozuluyorlar, kırılıyorlar ve birçok kez desteklenmeyen aksesuar hatası aldım orijinal olmayan kablolarla.

Böyle olacağını bilsem zamanında aldığım 5-10 TL'lik kablolarla hiç zaman kaybetmezdim. Hepsi kısa bir süre sonra işlevsiz bir ipe dönüştü.

iPhone için kablo alınacaksa illa orijinal alın demiyorum ama bulabildiğiniz MFI sertifikalı ürünleri tercih etmenizi öneririm.

Zarar gelmez ama almadan önce çalışıyor mu diye kontrol etmelisiniz. Ayrıca bir süre sonra yani bir kaç hafta veya ay belki yıl sonra çalışmayabilir bilginiz olsun. Teknosa’dan TTec kablo aldım o bile bir süre sonra çalışmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı