iPhone'umdaki fotoğraflar neden iPad'imde de gözüküyor?

surprise0

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bugün iPad kullanmaya başladım, aynı zamanda iPhone kullanıyorum. İkisinde de aynı iCloud hesabı açık fakat ben telefonumdaki fotoğrafların IPad'de gözükmesini istemiyorum. Bunu nasıl engelleyebilirim? Ek olarak sadece birkaç fotoğrafın ya da belirli albümlerin gözükmesini istiyorsam bunu nasıl ayarlayabilirim? Teşekkürler.

Çünkü o fotoğraflar iPhone'da değil. iCloud üzerine yüklenmiş. (Hatta eski fotoğraflar iPhone üzerinden silinmiş bile olabilir.)
iPad üzerinden iCloud senkronizasyonu kapatılabilir.

Yani tablettekinleri silsem sadece tabletten mi silinir? Mesela tabletten bir fotoğraf çektim fakat telefonumda göremiyorum.

Ek olarak da indirdiğim uygulamalar da aynı şekilde iki cihaza mı inecek? Bu konuda detaylı yardımcı olabilir misiniz?

Fotoğrafların konumuna(Local, Cloud) göre değişiklik gösterir.
Eğer tamamen iCloud üzerindeyse. Tabletten silerseniz telefondan da silinir.
Tablettin iCloud'a yüklemesini beklemeniz gerekiyor. Eğer fotoğraf yükelemeyi kapattıysanız(veya hiç açmamışsanız. Hangisi varsayılandı tam olarak hatırlamıyorum) telefondan göremezsiniz.

Uygulama olarak bağımsız çalışıyorlar. Hangisine indirirseniz sadece onun üzerine iner.

Fotoğrafların konumuna(Local, Cloud) göre değişiklik gösterir.
Eğer tamamen iCloud üzerindeyse. Tabletten silerseniz telefondan da silinir.
Tablettin iCloud'a yüklemesini beklemeniz gerekiyor. Eğer fotoğraf yükelemeyi kapattıysanız(veya hiç açmamışsanız. Hangisi varsayılandı tam olarak hatırlamıyorum) telefondan göremezsiniz.

Uygulama olarak bağımsız çalışıyorlar. Hangisine indirirseniz sadece onun üzerine iner.

Sadece iCloud'un otomatik yedeklemesini kullandım. Fotoğrafların cihazda depolanıyor olması gerekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı