iPod 5. nesil vs iPod 6. nesil

İkinci el olarak yeni müzik çalar alacağım, önümde iki opsiyon var. İlki 5. nesil klasik iPod 700 lira ve bir sorunu yok, ikincisi ise iPod 6. nesil klasik modeli 580 lira ve bunun da sorunu yok. Bu konuyu oluşturmamın sebebi internette gördüğüm bir yorum üzerinedir, bilgisi ve varsa deneyimi olan arkadaşlar yardımını esirgemezse sevinirim.

Screen Shot 2022-10-25 at 19.37.36.png

Screen Shot 2022-10-25 at 19.42.06.png

Screen Shot 2022-10-25 at 19.43.43.png

Son düzenleme:
Ben de şu an nano 6. nesil var ve sesi tatmin ediyor ancak bazı arkadaşlar sesinin düşük olduğundan yakınıyor - ben de bu kervana dahilim - bu yüzden yeni bir tane alacağım, çoğunluğun kabul ettiğine göre en iyisi iPod 5.5 Video imiş.
Kulaklığınız nedir? O farkı ayırt ettirmeyecek seviyede bir kulaklıksa gerek yok bence.

Giriş seviye ürünler olduğundan bence bariz fark hissetmeyeceksiniz ama temiz bir iPod Classic bulursanız zevkine bile olsa alınabilir elbette.

Sizinle iPod Nano 6th modeli alacağımda da konuşmuştuk, şimdi yine bir iPod ve siz. :D
İki model arasında kaldım. Siz hangisini önerirsiniz? Kalitesi hangisinin daha iyidir?

Sizinle iPod Nano 6th modeli alacağımda da konuşmuştuk, şimdi yine bir iPod ve siz. :D
İki model arasında kaldım. Siz hangisini önerirsiniz? Kalitesi hangisinin daha iyidir?
iPod görünce dayanamıyorsam demek ki :D
5 ve 5,5'ları alanlar genelde kolay modlanabilir oldukları için alıyorlar. Yap boz gibi ister HDD'sini yükselt ister kontrol tekerleğini özelleştir, ekranı bozuldu diyelim bir tane ekran sipariş et tak vs. ama 6. nesil ve 7. nesil biraz daha modlanması zor diye biliyorum. Elinizdekini koruyarak kulaklığı upgrade edin bence, bugün 450-500 TL seviyelerinde bile çok başarılı Chi-fi kulaklıklar bulunuyor. Örneğin: 7Hz Salnotes Zero, Tanchjim Zero, CCA CRA, KZ EDA Balanced...

Sennheiser'larda IE300'den aşağısı bence pek başarılı sayılmaz, ben de çok kullandım CX serilerini ama bir kere şöyle adamakıllı driver kullanan tuning'i doğru yapılmış IEM dinleyince hemen fark anlaşılıyor.

iPod görünce dayanamıyorsam demek ki :D
5 ve 5, 5'ları alanlar genelde kolay modlanabilir oldukları için alıyorlar. Yap boz gibi ister HDD'sini yükselt ister kontrol tekerleğini özelleştir, ekranı bozuldu diyelim bir tane ekran sipariş et tak vs. ama 6. nesil ve 7. nesil biraz daha modlanması zor diye biliyorum. Elinizdekini koruyarak kulaklığı upgrade edin bence, bugün 450-500 TL seviyelerinde bile çok başarılı Chi-fi kulaklıklar bulunuyor. Örneğin: 7Hz Salnotes Zero, Tanchjim Zero, CCA CRA, KZ EDA Balanced...

Sennheiser'larda IE300'den aşağısı bence pek başarılı sayılmaz, ben de çok kullandım CX serilerini ama bir kere şöyle adamakıllı driver kullanan Tuning'i doğru yapılmış IEM dinleyince hemen fark anlaşılıyor.

Elimdeki cihazın şarjı pek klasikler kadar iyi gitmiyor, şarjı daha iyi giden 1.0 sürümünü bulup ona güncelledim; şimdilik böyle idare ediyorum ancak gelecekte ne olur bilmiyorum. Ayrıca 8 GB'a FLAC'dan çevirme müzikleri atınca hafıza hemen doluyor. En büyük alma nedenim ise zevkten, bu aletleri nedense çok seviyorum. :D Dediğiniz kulaklıklara alacağımda bakacağım teşekkür ederim, yeni seneye bursuma zam gelecek birkaç taksitte alırım o zaman.

Güncelleme

Bir süre sonra iPod 5.gen i şarja takınca low battery hatası verdiğini gördüm, şarj etsem de düzelmiyor. Yeni batarya önerisi verebilecek var mı, kendim takmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Biraz geç görmüş olabilirim :) ama iPod 5'lerdeki şarj sorunu genelde bataryadan değil batarya kontrol entegresinden kaynaklanıyor. Bende iPod 6 da 5 de var bence iPod 6 çok daha şık hem kendisi hem arayüzü ancak ses olarak iPod 5'in çok gerisinde :( o yüzden kesinlikle 5 daha iyi bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı