iPod Touch 2. Nesile nasıl Jailbreak atılır?

akinc

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Bursa
Merhaba,

Elimde MC***** model numaralı (MC serisi) bir iPod Touch 2. Nesil cihaz var.
Cihaz iOS 4.2.1 sürümünde ve bu halde içerisine hiçbir uygulama yüklenmiyor.,
Apple hesabı girmeye çalıştığımda hata alıyorum.
Şifre doğru olmasına rağmen herhangi bir Apple hesabını kabul etmiyor, yeni Apple hesabı açmaya da izin vermiyor.
Bu yüzden Satın Alınanlar menüsünden uygulama yüklemeye çalışamıyorum bile.

Denediğim Yollar:
- 3uTools programı ile Jailbreak: Classic Jailbreak seçeneği sunuyor ancak Windows 7 üstüne izin vermiyor. (Windows 11'de Başarısız)
- Redsn0W Jailbreak Tool (MC serisi iPod cihazlara destek vermiyor, Başarısız)
- Greenpois0n Jailbreak Tool (Uzun bir süre bekleyişin ardından "Can Not Jailbreak" hatası alıyorum, Başarısız)

Tüm bu yolları denerken DFU Mode'a başarılı bir şekilde giriş yaptım.
Kullandığım iTunes sürümü: iTunes 11.0

Bunların haricinde Windows 11'de veya 10'da çalışacak bir Jailbreak yöntemi aramaktayım.
Hiçbir çözüm bulamazsam bir sanal makineye Windows 7 kurup 3uTools ile deneyeceğim ancak daha kolay bir yolu varsa onunla uğraşmak istemiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Windows 7'yi Windows To Go şeklinde yükleyip Greenpois0n'dan yapmanızı öneririm, 3uTools'da dediğiniz gibi çalışacaktır. Cydia Impactor'ın uygulama yüklemek için o sürümde çalışıyor olması gerekiyor emin olmamakla beraber bilginiz olsun.

Windows 7'yi Windows To Go şeklinde yükleyip Greenpois0n'dan yapmanızı öneririm, 3uTools'da dediğiniz gibi çalışacaktır. Cydia Impactor'ın uygulama yüklemek için o sürümde çalışıyor olması gerekiyor emin olmamakla beraber bilginiz olsun.
Hocam Windows 7'yi WinToUSB programıyla bir flaş belleğe Windows To Go şeklinde yükledim. Laptop'uma takıp boot menuye girdiğimde flaş belleği göremiyorum. BIOS'ta UEFI veya Legacy seçeneklerini bulamadım. Laptop'um Huawei Matebook D14.

@akinc
Cihazınız hakkında hiçbir bilgim yok ancak eğer önyükleyemediyseniz sanal makine yoluyla da yapabilmenizin mümkün olduğunu söyleyebilirim.

Merhaba,

Elimde MC***** model numaralı (MC serisi) bir iPod Touch 2. Nesil cihaz var.
Cihaz iOS 4.2.1 sürümünde ve bu halde içerisine hiçbir uygulama yüklenmiyor.,
Apple hesabı girmeye çalıştığımda hata alıyorum.
Şifre doğru olmasına rağmen herhangi bir Apple hesabını kabul etmiyor, yeni Apple hesabı açmaya da izin vermiyor.
Bu yüzden Satın Alınanlar menüsünden uygulama yüklemeye çalışamıyorum bile.

Denediğim Yollar:
- 3uTools programı ile Jailbreak: Classic Jailbreak seçeneği sunuyor ancak Windows 7 üstüne izin vermiyor. (Windows 11'de Başarısız)
- Redsn0W Jailbreak Tool (MC serisi iPod cihazlara destek vermiyor, Başarısız)
- Greenpois0n Jailbreak Tool (Uzun bir süre bekleyişin ardından "Can Not Jailbreak" hatası alıyorum, Başarısız)

Tüm bu yolları denerken DFU Mode'a başarılı bir şekilde giriş yaptım.
Kullandığım iTunes sürümü: iTunes 11.0

Bunların haricinde Windows 11'de veya 10'da çalışacak bir Jailbreak yöntemi aramaktayım.
Hiçbir çözüm bulamazsam bir sanal makineye Windows 7 kurup 3uTools ile deneyeceğim ancak daha kolay bir yolu varsa onunla uğraşmak istemiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.
checkra1n denediz mi?

@ulasttc Checkra1n uygulaması IOS 12-14 arasında destek sağlamakta iPod Touch 2nd Gen ise 4.2.1 sürümünde kalmış bir cihaz yani koca 8-10 yıl daha güncel olan bir cihaz gerekli yanlış bir öneri yani, istese bile deneyemez.
1659594895305.png

@akinc
CMD’yi yönetici olarak açmanız yeterli Windows’ta, sonra bu komutu girin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı