iPod Touch'da whatsapp çalışıyor mu ?

Cazzarie

Kilopat
Müzik dinlemek, mesajlaşmak ve fotoğrafları saklama gibi işlerimi iPod touch da yapmak istiyorum. Eğer whatsapp yüklenebiliyorsa almayı düşünüyorum. Whatsapp yüklenebiliyor mu ?

Jailbreak kötü bir şey değil mi ?
Aslında hayır. Apple ürünlerinde (iPhone, iPod Touch vs.) kullanamadığınız özellikleri açmaya yarıyor. Yani kısaca çoğu kısıtlamayı kaldırıyorsunuz. Android'te yaptığımız root işlemi gibi. Fakat tabii ki cihazınız garanti dışı kalıyor jailbreak veya root yapınca.

Aslında hayır. Apple ürünlerinde (iPhone, iPod Touch vs.) kullanamadığınız özellikleri açmaya yarıyor. Yani kısaca çoğu kısıtlamayı kaldırıyorsunuz. Android'te yaptığımız root işlemi gibi. Fakat tabii ki cihazınız garanti dışı kalıyor jailbreak veya root yapınca.
Güncellemeleri alabiliyor muyuz ? Virüs v.b türü şeylerin telefona girme olasılığı artıyor mu ?

Sanırım market yükletmiyor uygulamayı, market dışından yükleyebilirsen kullanırsın, kod telefonuna geliyor zaten kodu telefondan okuyup programa girersin.
Market dışı uygulama yükleyebilmek için ise Jailbreak gerekir.

Güncellemeleri alabiliyor muyuz ? Virüs v.b türü şeylerin telefona girme olasılığı artıyor mu ?
Sanırım alırsınız. Önceki telefonumu rootladığımda güncellemeler kesilmemişti (Uygulama olarak. Sistem 2.3.6'dan ötesine güncellenmedi :ıslık:). Zararlı yazılıma gelirsek, iOS platformuna özel yazılmış zararlı yazılım var mı bilmem. Fakat jailbreak işlemi kısıtlamalarınızı kaldıracağı için yanlış bir işlem sonrası istemeyeceğiniz sonuçlar doğurabilir.

Tüh keşke whatsapp da yüklenseymiş çok iyi olurmuş. iPod almayı düşünüyordum, çok iyi aslında internet, müzik ve fotoğraf için fakat whatsappda olsa çok iyi olurdu. JB yapmak istemiyorum pek güvende hissetmem kendimi, alsam mı almasam mı karar veremedim bir türlü :(.

Tüh keşke whatsapp da yüklenseymiş çok iyi olurmuş. iPod almayı düşünüyordum, çok iyi aslında internet, müzik ve fotoğraf için fakat whatsappda olsa çok iyi olurdu. JB yapmak istemiyorum pek güvende hissetmem kendimi, alsam mı almasam mı karar veremedim bir türlü :(.
Tercih sizin. Ama maalesef WhatsApp kullanamazsınız iPod Touch'ta.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı