Çözüldü IPS 144Hz 1ms sıkıntı olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tomori Chan

Picopat
Merhaba, öncelikle iyi forumlar. Hemen başlıktaki yazan durumu soruyorum. Birçok IPS vs VA ile ilgili konu okudum ama çoğunda IPS panelli monitörlerin yüksek HZ ve düşük MS de sıkıntı yaptığı ile ilgili yazılar gördüm. Çok fazla dizi seyredip oyun oyun oynadığım için renk bakımından IPS monitörde karar kıldım ve aklımdaki model ise MSI Optix g241. fakat 144Hz'de IPS monitörlerin sıkıntı yapacağını okuyunca VA panele bakayım dedim fakat onda da fiyatları görünce IPS'in daha ucuz olduğunu gördüm (bende anlamadım neden galiba baktığım siteden dolayı elden almak zorunda olduğum için İtopya dam bakmıştım).Bu yüzden kararsız kaldım. Sorum şu 144Hz 1ms IPS olduğu için sıkıntı yapar mı?

Çözüm
Sanırım VA alacağım. Bu arada sizin monitörününüz olmamasına sevindim 🙂.

VA Güzel bir tercih olacaktır.IPS ile TN'nin orta hali diyebiliriz CSGO gibi oyunlar oynuyorsanız film , dizi izliyorsanız VA en iyi tercih olacaktır.Ama sadece oyun oynuyorsanız TN Panel en iyi tercihtir.IPS panel ise daha çok, fotoğrafçılık ile falan uğraşanlar için uygundur.
Hiç sıkıntı çıkmaz. IPS paneller gelişmeye başladıkları için artık fiyat olarak da daha ulaşılabilir oldular.

Yalnız şansınıza bağlı olarak IPS Glow, ışık sızması gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Aydınlık bir ortamda kullanacaksanız ışık sızması pek belli olmaz.

Hiç sıkıntı çıkmaz. IPS paneller gelişmeye başladıkları için artık fiyat olarak da daha ulaşılabilir oldular.

Yalnız şansınıza bağlı olarak IPS glow, ışık sızması gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Aydınlık bir ortamda kullanacaksanız ışık sızması pek belli olmaz.

Daha çok geceleri kullanıyorum bana IPS Glow‘un gösterildiği bir link atabilir misiniz çok rica etsem?
@Motionless IN White buraya bakarsa çok sevinirim bana önceki konularımda yardımcı olmuştu ve her konuda görüyorum onu bilgili birisi sanırım bu konularda.

Daha çok geceleri kullanıyorum bana IPS Glow‘un gösterildiği bir link atabilir misiniz çok rica etsem?
@Motionless IN White buraya bakarsa çok sevinirim bana önceki konularımda yardımcı olmuştu ve her konuda görüyorum onu bilgili birisi sanırım bu konularda.
7v2168xlkdky-1024x768.jpg

Sanırım VA alacağım. Bu arada sizin monitörününüz olmamasına sevindim 🙂.

VA Güzel bir tercih olacaktır.IPS ile TN'nin orta hali diyebiliriz CSGO gibi oyunlar oynuyorsanız film , dizi izliyorsanız VA en iyi tercih olacaktır.Ama sadece oyun oynuyorsanız TN Panel en iyi tercihtir.IPS panel ise daha çok, fotoğrafçılık ile falan uğraşanlar için uygundur.

Çözüm
Teşekkürler çok dizi izleyip oyun oynarım bu yüzden VA panel tercih ediceğim. Artık 2 en iyi yanıtnız var;).

Geri
Yukarı