IPS ekrandan TFT ekrana geçmek sıkıntı yaratır mı?

TheMasterDog

Hectopat
Dostlar iPhone 6S kullanıyorum. Ekranı IPS panel. Değiştirmeyi düşünüyorum. Dün kardeşime telefon bakarken M23 çok dikkatimi çekti. TFT Ekran M23. Özelliklerini beğendim fakat ekran işi canımı sıktı biraz. IPS ve TFT arasında çok fark var mıdır? Daha önce hiç AMOLED kullanmadım.

Dostlar iPhone 6S kullanıyorum. Ekranı IPS panel. Değiştirmeyi düşünüyorum. Dün kardeşime telefon bakarken M23 çok dikkatimi çekti. TFT Ekran M23. Özelliklerini beğendim fakat ekran işi canımı sıktı biraz. IPS ve TFT arasında çok fark var mıdır? Daha önce hiç AMOLED kullanmadım.

IPS ile TFT arasında fark var, evet. Her ikisi de LCD zaten. IPS daha parlak ve renkler daha canlı bildiğim kadarıyla. AMOLED tam olarak nereden çıktı bilmiyorum ama AMOLED kullanırsanız gerçek farkı o zaman görürsünüz.

Yok hocam yazarken ufak bir yanlışlık yapmışım kusuru bakmayın. M23 TFT ekran. AMOLED hiç kullanmadığım için IPS'ten TFT'ye geçmem çok büyük bir fark yaratır mı?

Evde TFT ekranlı Samsung tabletimiz var bir tane. Hoş gayet. Üzmez muhtemelen beğendiğiniz telefon.

Kardeşim M23 5G kullanıyor. İlk alırken bende sorguladım biraz TFT ekran nasıl olur diye. Fakat işlemci gücü ve 5G olması ile ekranı ikinci önceliği bıraktım ve M23 5G aldık. Hiç AMOLED kullanmadıysan iPhone 6sin IPS panelinden daha güzel bir TFT ekran ile karşılaşacaksın, paralıklığı da gayet iyi.

Son düzenleme:
TFT ekranlarda sağdan soldan bakınca renkler bozuluyor, başka bir farkı yok. Zaten bu devirde hala satıyorlarsa demek ki iyileştirme yapmışlardır. Ama bütçe yetiyorsa IPS hatta AMOLED alın derim.

Geri
Yukarı