Çözüldü IPS laptop ekranlarda ışık sızması nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ErkanKemal

Hectopat
Arkadaşlar ben birkaç yerde IPS ekranlarda ışık sızma olayını duydum nedir bu olay? Ben hep TN panel kullandım IPS geçtikten sonra bu olay beni rahatsız eder mi?

Koyu renklerin hakim olduğu görüntülerde sağdan soldan üstten alttan beliren rahatsız edici ışıklar hocam. Dikkatli ve takıntılı biriyseniz rahatsız eder. IPS glow diye geçer. Eğer monitör alacaksanız VA sizi memnun edecektir.

Sadece dizüstü ekranlarında değil, çoğu IPS panel ışık sızdırıyor. Ama kalitesine göre azdır, çoktur panele bağlı. Mesela ekran siyahken çok belli oluyor monitörümde. Ekranın etrafını elektrik bandı ile bantlayıp önleyenler olmuş, denenebilir.

Kaliteli bir model alırsan karşılaşman ihtimalin çok düşük. Karanlık sahnelerde çok rahatsız ediyor sanırım. Açıkçası gidip denenmemiş dandirik markaları alırsanız ihtimal artıyor. Aklınızda bulunsun.

Monster laptoplarda oluyor mu bu sıkıntı bir de Casper laptoplarda Casper'ın panelleri Çin'den bilinmeyen markalardan getirdiğini duymuştum.

Monster laptoplarda oluyor mu bu sıkıntı bir de Casper laptoplarda Casper'ın panelleri Çin'den bilinmeyen markalardan getirdiğini duymuştum.
Açıkçası her markada sorun yaşayan olabilir. Monster'ın ülkedeki garantisi çok iyi, yerinizde olsam tercih ederdim. Casper'dan daha güvenilir olduğu kesin:)

Çözüm
Monster'da panda panel kullanıyor. Bana panelleri karanlık geldi hocam açıkçası, renklerden hiç memnun kalmamıştım.

Ben TN panel kullanıyorum Monster'a geçersem beni çok rahatsız eder mi yoksa IPS panel olduğu için "vay canına bu renkleri hiç görmemiştim bu harika dedirtitirmi ?"
Görüntü kalitesi olarak Şahin'den BMW'ye geçmiş gibi olursun. Işık sızması genel kullanımda rahatsız etmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı