IPS Monitör ile Oyun Oynanır mı?

Ahmet2874

Hectopat
Daha fazla  
IPS Monitör ile oyun oynanır mı ?
Normal monitörlerden farkı var mı ?
Varsa nedir ?

Konuyu yanlış yere açtım kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynarsın, normal monitörler derken TN panelden bahsetmişsiniz. Bakma açılarında TN panele göre daha az renk kaybı oluyor ve daha dolgun renkler sunuyor. TN panele göre gözü daha az yorar çünkü mavi ışık azaltılmıştır. Daha doygun ve kaliteli renklere sahiptir. Hızlı sahnelerde daha az kırılmalar yaşarsın IPS panelde.
Yani kısacası ileriye dönük bir monitör almak istiyorsan IPS tercih etmelisin. FPS oyunlar çok oynuyorsan ms süresi düşük TN panellere bakabilirsin. Eğer bütçe sorunun yoksa düşük ms süreli IPS paneller var ama fiyatı biraz tuzlu. Biraz yardımcı olduysam ne mutlu bana. :)

Oynarsın, normal monitörler derken TN panelden bahsetmişsiniz. Bakma açılarında TN panele göre daha az renk kaybı oluyor ve daha dolgun renkler sunuyor. TN panele göre gözü daha az yorar çünkü mavi ışık azaltılmıştır. Daha doygun ve kaliteli renklere sahiptir. Hızlı sahnelerde daha az kırılmalar yaşarsın IPS panelde.
Yani kısacası ileriye dönük bir monitör almak istiyorsan IPS tercih etmelisin. FPS oyunlar çok oynuyorsan ms süresi düşük TN panellere bakabilirsin. Eğer bütçe sorunun yoksa düşük ms süreli IPS paneller var ama fiyatı biraz tuzlu. Biraz yardımcı olduysam ne mutlu bana. :)
Merhaba. Ben bütün günümü bilgisayar başında geçiriyorum. Ortalama olarak günde 4 saat oyun oynuyorum. 4 saat ise dizi veya film izliyorum. Oynadığım oyunlar Lol ve Cs Go monitör almak istiyorum. Erkan kartım R9 390x . Almak istediğim monitör bu : ASUS 23" VC239H Full HD HDMI IPS Monitör

Sence 5 ms tepkime süresi beni etkiler mi ? Açıkcası tepkime süresi çok umrumda değil. İstediğim şey çok canlı gerçekci bi görüntü. Yani bilgisayar başındayken gördüğüm şeyden zevk almak istiyorum. Oynadığım oyunlar sadece Lol ve Cs Go değil. Ama yoğun olarak o iki oyunu oynuyorum sadece.

@Silinen üye beim sana tavsiyem daha düşük ms süresi olan monitörler almandan yana çünkü sen daha çok FPS oyunları oynuyorsun gibi. 5 ms sorun olur diye sorarsan sorun olmaz ama yoğunlukta FPS oyunu oynuyorsan kesinlikle tercihin bence düşük ms süreli bir monitör olmalı.
ASUS VX248H 1MS HDMIX2 24
Tavsiyem sana bu eğer pahalı gelirse buna bakabilirsin.
Asus VS248HR 24" 1ms (Analog+DVI+HDMI) Full HD Oyuncu Led Fiyatı
IPS istiyorsan kendi seçtiğin monitör gayet iyi onu alabilirsin eğer farklı seçenek istersen sana tavsiyem bu olur.
AOC i2369Vm 23" 5ms (Analog+2xHDMI+MHL+DisplayPort) Full HD Fiyatı

Arkadaşlar lütfen bakar mısınız? @Bilgehan Demirkaya

Elimde aşağıda verdiğim monitör bulunmakta, bir ghosting test yapayım dedim sonuç hüsran çıktı. Monitör 14 Ms fakat 5 Ms seçilebilen model bulunabiliyor yazıyordu kendi sitesinde de acaba ben mi 5 Ms moduna alamadım, yardımcı olur musunuz arkadaşlar eğer böyleyse geri iade edeceğim. Teşekkürler.

Philips 224E5QSB/01 21.5" 5ms (Analog+DVI) Full HD IPS Led Fiyatı

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı