IPS panel tavsiyesi

tlggmsts

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba

- Max 24" geçmeyecek şekilde 2K IPS panelli monitör bakıyorum.
- 60Hz olmasını pek istemiyorum 75 veya 144 olması uygundur.
- MS 1 saniye olmasına gerek yok 5 MS altı benim için yeterli.

Bu özellikler pek monitör bulamadım, ya ekran boyutu çok büyük yada Hz ve Ms değerleri istediğim gibi değil. Olmazsa olmazımız IPS panel.

Son düzenleyen: Moderatör:
24" olması sıkıntı. Yoksa çok güzel monitörler var 27". Bazı sorularım olacak:
  • Hangi ekran kartı ile kullanacaksınız?
  • Bütçeniz en son ne kadar?
  • Kullanım amacınız nedir?
  • Ve neden 24"? :D

Son düzenleme:
Şu anda PC topluyorum, Ağustos ortası gibi sipariş verilecek ve yurtdışından gelecek çoğu komponent.
Büyük bir ihtimal gtx 1070 alacağım ama o zamana Vega yetişirse vega da alabilirim, stokalrda ki durum böyle giderse şu anda stokta olan ftw2'yi kestirdim en kötü ihtimal. (Kanada doları)

- Parçaların çoğu kanadadan gelecek, geri kalanları da amazon.de'den alacağım, monitör dahil. Buradaki 2k monitör orada 1600tl civarında. Bundan fazlasını da vermek istemiyorum.

- Çoğunlukla eşimin işinden kaynaklı render ve mimari işlerde kullanıcağı için görüntü ve renk kalitesi ön planda bu da TN panelleri direk gözümde eledi

- 24" sonrası kullanım olarak kolay değil bence, oyunlarda filan da sizi ergonomi olarak rahatsız ediyor. göz yerine kafa oynamaya başlıyor o yüzden max 24" olarak kendimi sınırladım

Ya 24 inç boyuttan feragat edeceksiniz ya da IPS panelden, seçim sizin. İkisini birleştirince sadece 60Hz modeller var gördüğüm kadarıyla. Bir de tavsiyem 1440p için 27 inç ideal boyuttur altına düşmenizi pek tavsiye etmem.

@GCN hocam sizin bir tavsiyeniz var mıdır ?
Boyut önemli değil, rahatsız olursan az daha uzağa koyarsın ya da kısa sürede alışıyoruz zaten. Olmayan monitörü öneremeyiz.

- Çoğunlukla eşimin işinden kaynaklı render ve mimari işlerde kullanıcağı için görüntü ve renk kalitesi ön planda bu da TN panelleri direk gözümde eledi.
Bu durumda PLS, IPS, QLED ve AHVA paneller haricindekiler sana göre değil.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı