IPS panele güneş çarpsa bile ekran kararmıyor mu?

183206

Megapat
Makaleler
1
Odamda 1 balkon 1 cam var. Az da olsa güneş odama girdiğinde monitör kararıyor. Ağız tadıyla oyun oynanmıyor. Rekabetçi Online oyunlarda adamları seçmek çok zorlaşıyor. VA monitörüm var. Peki IPS olsaydı, güneş direkt olarak ekrana vursa bile kararma olmaz mıydı? Sanki gece 12'de oyun oynuyormuşum gibi güneşin mönitörde hiçbir etkisi olmaz mıydı?
Aqweqqwwqdsız.png

Hayır. Ben IPS monitör kullanıyorum. Maalesef güneş IPS ekranında görüşünü azaltıyor, kararıyor. Tek çözüm blackout (yani ışık geçirmeyen siyah ) perde alıp odanda o perdeyi kullanmak. Akşam gibi oluyor keyfin bölünmüyor. Ben öyle yaptım.

Hayır. Ben IPS monitör kullanıyorum. Maalesef güneş IPS ekranın da görüşünü azaltıyor, kararıyor.
IPS panelin renkleri canlı göstermesi dışında hiçbir esprisi yok mu o zaman?
Kararma daha az oluyor olsaydı IPS monitör almayı düşünecektim.
Etkisi olur fakat gece 12'de oynamış hissiyatını vermez yine de.
Sırf bu nedenden dolayı VA panelden IPS'ye geçilir mi?
Etkisi çok küçükse boşuna masraf yapmak istemiyorum.

IPS panelin renkleri canlı göstermesi dışında hiçbir esprisi yok mu o zaman?
Kararma daha az oluyor olsaydı IPS monitör almayı düşünecektim.

Sırf bu nedenden dolayı VA panelden IPS'ye geçilir mi?
Etkisi çok küçükse boşuna masraf yapmak istemiyorum.

Daha önce güneş alan bir yerde VA panel kullanmadım. Tecrübeli arkadaşların bilgilendirmesi daha sağlıklı olur. Artı olarak YouTube üzerinden videolar izleyebilirsiniz.

Camın yeri de kötüymüş sende direkt ekrana geliyor. Panel IPS de olsa yine bir tık etkilenirsin diye düşünüyorum. Bence perde ile daha ekonomik bir şekilde çözebilirsin.

Geri
Yukarı