IPTV Yasal mı?

Yasal diye biliyorum. Ücretini öder ve alırsan sıkıntı olmaz. Ama burada kastettiğim IP TV mahalle arasındaki Çanakçı Mahmut abinin sattığı IP TV değil. Turkcell TV+,Türk Telekom Tivibu,Bein Connect gibi IP TV'ler.

Alacağınız cihazda verilen IPTV altında verilen kanallar ücretsiz herkesin izleyebildiği kanallar, bilgisayarınızdan ilgili kanalın sitesine erişim sağlayıp herhangi bir ücret ödemeden izleyebileceğiniz kanallar.

Fakat piyasada aylık veya yıllık olarak satılan, içinde ücretli kanalların bulunduğu IPTV üyelikleri yasal değildir.

Alacağınız cihazda verilen IPTV altında verilen kanallar ücretsiz herkesin izleyebildiği kanallar, bilgisayarınızdan ilgili kanalın sitesine erişim sağlayıp herhangi bir ücret ödemeden izleyebileceğiniz kanallar.

Fakat piyasada aylık veya yıllık olarak satılan, içinde ücretli kanalların bulunduğu IPTV üyelikleri yasal değildir.
Nasıl yani hocam bizim evde TV+ var ve uydu yayınında olmayan bazı kanallara(örneğin sinema kanalları) erişim sağlayabiliyor. Şimdi TV+ yasal değil mi? Satıcısı Turkcell ama.

Nasıl yani hocam bizim evde TV+ var ve uydu yayınında olmayan bazı kanallara(örneğin sinema kanalları) erişim sağlayabiliyor. Şimdi TV+ yasal değil mi? Satıcısı Turkcell ama.

TV+ paralı ve yasal bir platform.

Şimdi diyebilirsiniz ki IPTV'de paralı. Arasındaki fark TV+ platformunda yasal olduğu için direk yayıncıdan görüntüyü alır. IPTV platformunda bildiğim kadarı ile direk yayıncıdan değil de görüntüyü paylaşma vasıtası ile yayınlar izlenmekte, bu konuda yanlış fikirde isem konuda uzman arkadaşların düzeltmesini rica ediyorum.

İkinci olarak TV+ veya benzeri paralı ve yasal platformlar ile IPTV yayınlarının görünü kalitesi, internet kaynaklı donma gibi sorunlar bakımında görülür bir şekilde fark var. Yasal olanında gerçeğe yakın görüntü kalitesi ile izlenirken diğerinde görüntü kalitesi düşüktür.

Son düzenleme:
Olmaz hocam kim yakalanmışki sen yakalanasın.
Bu yanlış bir bilgi. Bu sebepten ötürü içeri giren kişilere şahit oldum. Özellikle satışını yapan kişilerin yakalanma durumu oluyor. Yakın zamanda içeriden çıkan bir yakınım da bu sebepten yatan kişilerin olduğunu söylemişti bana.

Geri
Yukarı