IPv6 ile internete bağlanılamıyor

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
TürkNet tarafından verilen IPv6 adresi sorunsuz bir şekilde modeme, bilgisayara ve diğer cihazlara geldiği halde hiçbir siteye IPv6 yoluyla bağlanamıyorum. nPerf ve IPv6 testleri benim IPv6 alamadığımı iddia ediyorlar. Bu sorunu nasıl çözerim?
1679236170523.png

TurkNet tarafından verilen IPv6 adresi sorunsuz bir şekilde modeme, bilgisayara ve diğer cihazlara geldiği halde hiçbir siteye IPv6 yoluyla bağlanamıyorum. Nperf ve IPv6 testleri benim IPv6 alamadığımı iddia ediyorlar. Bu sorunu nasıl çözerim?
Eki Görüntüle 1707513

ASUS modemler IPv6 konusunda biraz nazlı. Bazı ayarlar yapmanız gerekiyor. Görev yöneticisinde gözüken IP adresi yerel adres.

ASUS modemler IPv6 konusunda biraz nazlı. Bazı ayarlar yapmanız gerekiyor. Görev yöneticisinde gözüken IP adresi yerel adres.
ASUS modem sorun olsa keşke. Keenetic modemde de aynı problem mevcut. Hatta Keenetic modemde sorun olduğu için kapatmak zorunda kaldım.

Ayrıca hocam 2a02 ile başlıyor yani gerçek IPv6 geliyor. Yerel olsaydı f ile başlardı.

ASUS modem sorun olsa keşke. Keenetic modemde de aynı problem mevcut. Hatta Keenetic modemde sorun olduğu için kapatmak zorunda kaldım.

Ayrıca hocam 2A02 ile başlıyor yani gerçek IPv6 geliyor. Yerel olsaydı F ile başlardı.

IPv6 konusunda en sorunsuzlardan biri Keenetic markasıdır. 2020/2022 arası kapalı beta testlerinde birçok Keenetic cihaz kullandım hiçbir sorun yaratmadı. +olarak eğer iki cihazda sorun varsa TurkNet Forum'a konu açmanızı tavsiye ederim bazen tanımlamalarda hata yapabiliyorlar.

1 kez TurkNet kaynaklı sorun yaşamıştım IPv6 desteğe yazdığımda tanımlama hatası olduğunu belirtip düzeltmişlerdi.

Eski ekran alıntılarımdan biri.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    43,7 KB · Görüntüleme: 26
IPv6 konusunda en sorunsuzlardan biri Keenetic markasıdır. 2020/2022 arası kapalı beta testlerinde birçok Keenetic cihaz kullandım hiçbir sorun yaratmadı. +olarak eğer iki cihazda sorun varsa TurkNet Forum'a konu açmanızı tavsiye ederim bazen tanımlamalarda hata yapabiliyorlar.

1 kez TurkNet kaynaklı sorun yaşamıştım IPv6 desteğe yazdığımda tanımlama hatası olduğunu belirtip düzeltmişlerdi.

Eski ekran alıntılarımdan biri.
Bakalım foruma üyeydim konu açmayı deneyeyim. 2 modemde de sorun var çünkü.

Sorun halen devam etmekte.

Bu arada halen devam ediyor. Modeme ne yaptıysam IPv6 ile bağlayamıyorum. Görünümde alıyor tüm cihazlar ama yok.

Son düzenleme:
1685312653655.png

Bende var gözüküyor ancak internete çıkış yapamıyorum

Çıkış yapıyorum ama çok kısıtlı sitelerde örnek YouTube başka hiçbir şeye giremiyorum IPv6 şu anlık hiç uğraşılacak bir şey değil

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1798036

Bende var gözüküyor ancak internete çıkış yapamıyorum.

Çıkış yapıyorum ama çok kısıtlı sitelerde örnek YouTube başka hiçbir şeye giremiyorum IPv6 şu anlık hiç uğraşılacak bir şey değil.

IPv4+v6 dualstack kullanılmalı zaten. Netflix YouTube Google Instagram Technopat vs V6 destekli.

Geri
Yukarı