IQ seviyemde belirgin bir düşüş olduğunu düşünüyorum

8 yıl önce,500TL'ye yakın para verip dedem yaptırmıştı.Ayrıca Bilsem üyesi olduğum da kanıtlıyor (Bilsemin ilk sınavını geçmek için+130IQ olmak gerekiyor,2. sınavı içinse +130IQ olan kişilerden yarı yarıya kalmak gerekiyor)
Aslında her aile belirli bir yaşta çocuğuna bu gibi testleri yaptırmalı.

Yanlış anlaşılmasın IQ seviyesi +130olan biri olarak şunları önerebilirim.
Bol bol ceviz yiyin,dikkati güçlendiren oyunlar ve gerekirse kitaplar alın,bol bol kitap okuyun.
Katılıyorum. Yeni ve faydalı şeyler öğrenmenin IQ seviyesini arttırdığına inanıyorum ben.

Fazla masturbasyon yaparsan normaldir. Bende de oluyor bıraktım bugünden itibaren.
Aslında günlük yaşamı etkilemiyor sadece derste çok dikkatsiz oluyorum anlama güçlüğü oluyor.

Son düzenleme:
Benimki daha o yaşta okuyup matematik problemleri çözdüğümdendi :D

Kesinlike doğrudur, ben mesela çocukken hiç matematik bilmezdim ve sevmezdim. Düşünce tarzım eski çağlarda kalmıştı :D hayatta bir amacım yoktu. Daha sonra maymun gözünü açmaya başladı tabii. Artık matematik, kitap gibi önceden ilgimi hiç çekmeyen şeyler ilgimi çekmeye başladı düşünce yapım tamamen değişti.

Ceviz ye, mastürbasyon yapma diyen arkadaşlar, hasta mısınız? Zeka seviyesini bu tip şeylerin değiştirebileceğini mi sanıyorsunuz?

Konu sahibi arkadaşım, eğer kafana darbe almadıysan veya beyin dokusuna zarar veren bir hastalığın yoksa zeka seviyen falan düşmedi. Ki o hastalıklar da kendini baş ağrısı burun kanaması bayılma bunama gibi belirtilerle gösterir zaten. Dengeli beslenmeye devam et, yeni şeyler öğren. Kendini aptal hissettiren insanlardan uzak dur. Sana yeni şeyler katan insanlarla vakit geçir. Sorununun psikolojik olduğunu anlayacaksın.

Ceviz ye, mastürbasyon yapma diyen arkadaşlar, hasta mısınız? Zeka seviyesini bu tip şeylerin değiştirebileceğini mi sanıyorsunuz?

Konu sahibi arkadaşım, eğer kafana darbe almadıysan veya beyin dokusuna zarar veren bir hastalığın yoksa zeka seviyen falan düşmedi. Ki o hastalıklar da kendini baş ağrısı burun kanaması bayılma bunama gibi belirtilerle gösterir zaten. Dengeli beslenmeye devam et, yeni şeyler öğren. Kendini aptal hissettiren insanlardan uzak dur. Sana yeni şeyler katan insanlarla vakit geçir. Sorununun psikolojik olduğunu anlayacaksın.
Kankam,IQ seviyesi düzenli olarak değişebilen bir şey,haberin olsun sonra yanlış yanlış konuşma.

Anlatamadım galiba, ben kendimi çok iyi hissediyorum. İyileşmek için çabalıyorum, hiçbir şey olmuyor. 5 aydır böyleyim. Kesin bir çözüm istiyorum of ya. Şiddeti giderek artan bir şey, korkmaya başladım.

Gözlemlediğim diğer şeyleri de yazayım. Hafıza kaybı yaşamıştım. Ben evde bağırıyormuşum, annem gelmiş sakinleştirmiş. Annem anlatınca öğrendim.

Ufak tefek unutkanlıklar da oluyor, doktorla konuşurken doktorumun doktor olduğunu unuttum. Doktor önlüğü giymemişti. Bunun gibi şeyleri neredeyse her gün yaşıyorum.

Geri
Yukarı