IQ'nuzu tahmin edecek olsanız ne kadar olurdu?

Realistik olmuş o zaman sizinki. Gerçek hayatta karşımıza bir sorun çıkınca "durun ben bir sessiz ortama gidip düşünüp çözüp geleceğim" diyemiyoruz sonuçta :d

Evet biraz öyle oldu.

Bu testlerin kesin doğruluğu tabii ki de yok ama tahmin yürütmek yerine şunu yap bakalım:

Sonuçlar böyle 14 yaşındayım sitede yazdiği gibi orta.

1673785673361.png

1980'in 140'ı şimdinin 110'u falandır.

Hiçbir alakası yok. Farklı ölçü birimleri var farklı testler var. Puan olarak yakın benzer. Ha ortalama genel olarak düşmüştür tabi 1980'e göre. Gelişmiş ülkelerde ise 80lere göre artmıştır muhtemelen. Ama bu artış ve düşüş 30 puan olacak kadar fazla olamaz. 4-5 puan oynar.

Hiçbir alakası yok. Farklı ölçü birimleri var farklı testler var. Puan olarak yakın benzer. Ha ortalama genel olarak düşmüştür tabi 1980'e göre. Gelişmiş ülkelerde ise 80lere göre artmıştır muhtemelen. Ama bu artış ve düşüş 30 puan olacak kadar fazla olamaz. 4-5 puan oynar.
Hocam, şaka amaçlı yazdım onu ya.

Hocam, şaka amaçlı yazdım onu ya.

Ama iyi yönde değişim var sonuçta. :) Özellikle 1. dünya ülkelerinde ve genel dünya ortalamasında.

Sonuçlar böyle 14 yaşındayım sitede yazdiği gibi orta.

Eki Görüntüle 1639183

Bu testin geçerliliği yok. Gerçek testlerde bir sürü şey; yaşın, ülken, kültürün vs. ona göre hazırlanır yapılır. Kaldıki dikkat eksikliği olan ama dahi derecesinde zeki olan biri gerizekalı çıkabilir testte :D Test sırasında anksiyetede büyük oranda testleri etkiler. O yüzden çok küçük yaşta yapılan testler daha geçerli oluyor.

Geri
Yukarı