İrade ve hiçbir şey yapmama

Makaleler
45
Boş gezenin boş kalfasıyım. İşe girerim olmaz. Ders çalışmaya çalışırım olmaz. Daha nereye kadar gidecek bu durum?

Bu;
1- İş
2- Ders
Seçeneklerinden biri benim sorumluluğum olacak.

Ancak canım hiçbir şey yapmak istemiyor. Ama üstüne gidince de stres yaratıyor. Kafayı yemek üzereyim. İkisini de yapamıyorum. Delirmek üzereyim. İrade deseniz yerlerde sürünüyor. Ben de dışarı çıkıp 2-3 saat gezip geliyorum. Ama onu da tek başıma yapıyorum. Son biraz şekerleme yapıyorum ve rahatlıyorum. Zaten sakinleştirici ilaç kullanıyorum. Beni rahatlatıyor.

Bildiğiniz üzere, Palme matematik soru bankası kitabı orta seviye bir kitap. Ben bunu kara zorla çözüyordum. Yani ortalamanın altı bir öğrenci idim. Sorumluluk ve irade problemim yoktu önceden. Ancak bu sıralar çok çoğaldı.

Yani ya ders ya iş. İkisinden birini kesinlikle yapmam gerekiyor. İş olarak stabil. Yani asgari ücret. Ama ders için en yüksek nereye çıkarsam o kadar iyidir ancak ortalamanın altı bir öğrenci için ne kadar doğru bilmiyorum.

Son düzenleme:
20 yaşında adamsınız, artık bir karar verin şu işe. Geçen gün işe girdim diye konu açtınız, ona ne oldu?

Bildiğiniz üzere, Palme matematik soru bankası kitabı orta seviye bir kitap. Ben bunu kara zorla çözüyordum.

Palme'nin matematiği berbat. Onu çözerseniz tabii ki yapamazsınız.

Sizin hastalığınız engel olarak geçiyorsa engellilere yapılan KPSS'ye başvurabilirsiniz

Biraz dişinizi sıkıp çalışacaksınız sadece. Yapanlar nasıl yapıyorsa siz de yaparsınız. Şu hastalığınızı ikide bir söylemenize de gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı