İran'da sokakta dans edip sosyal medyada paylaşan çifte 10'ar yıl hapis cezası verildi

Bazı yerlerde erkek ile kız öğrencilerin sınıfı ayrıldı, bunun da konusu açılmıştı.
Üstelik böyle aptalca uygulamalar var kadın erkek yanına oturamıyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu tweeti gördüm hocam. Aslında bu şeriatla veya laiklikle alakalı bir mevzu değil.
Kadın cinayetleri/tacizleri/tecavüzleri olarak çok kötü bir durumdayız ülke olarak. Kadının yaşadığı durumu ben özel bir firmada otobüs bileti alırken yaşadım. Bir koltuk vardı o da kadının yanıydı. İlk başta düşündüm, ne düşünür acaba diye? Sonra almayı denedim zaten alamıyormuşum. Sonraki güne bilet aldım ve memlekete gidiyordum yanıma ve arkama suriyeliler oturdu. 3 kişiler birisi benim yanımda iki tanesi arkada. Hani ben değil de ya bir kadın otursaydı? Taciz etse tecavüzse etse bir şey dese kaydı da yoktur oh ne ala memleket. Bu yüzden bu kural bence doğru.

Şimdi kendim denedim ve evet ne yazık ki.

1675264765622.png

Vallahi bunun sebebi yine halk. Neredeyse her otobüs yolculuğumda kadın - erkek tartışması çıkıyor.

Mustafa Kemal Atatürk sayesinde şu an İran gibi değiliz, ne kadar teşekkür etsek az. Fakat şu an gittiğimiz yolun doğru olduğunu düşünmüyorum. Eğer ileride olacak seçimlerden sonra bazı partiler kazanırsa ve siyasal İslam uygulanırsa böyle cezaları Türkiye'de de görmeye başlarız. Hatta şu an bile dışarıda birbirine sevgi gösteren gençlere tepki gösterenler var. Forumda bile gördüm bu tiplemelerden, adam dışarıda sevgililerin birbirine sevgi gösterdiğini görünce onlara zarar vermek istiyor. Buna eziklik mi dersin, psikopatlık mı dersin? Bunu da onlar cevaplasın. En başta toplumun böyle zihniyetlerden arınması gerekiyor.

Evet işte işte bizim halkımız cahil.

d662578b1aff0a0c8560ff29bc5d910058e94416.jpg

Allah'ın kitabını seven ve emirlerine uyan biri neden cahil olsun? Sen iğneyi kendine batır önce.
Geçin bu Allah'ın emirleri ayaklarını, kafasına göre kural koyan Allah'ın kulunu Allah kitap peygamber yapan insansınız. Sokakta dans ediyor diye bir insanın özgürlüğünü kısıtlamak cahilliktir, şeriatı ne sanıyorsunuz ben çözemiyorum ama doğru dürüst adaletli şekilde Allah'ın emirlerini yerine getiren kanunlar ve günler Osmanlı İmparatorluğu'nun altın çağlarında yaşandı ve bitti, gel gelelim artık imparatorluk ile değil demokrasi ile yönetilen bir ülkedeyiz yatın kalkın buna şükredin teşekkür edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı