Irkçı demek dava sebebi mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Instagram'da Arapları sevmiyoruz biz Arap sansürleyerek yazan bir şahısa ırkçılık yapma faşist olma dedim. O da bana ben tarihsel olarak bakıyorum. Biz hiçbir zaman arapları sevmeyeceğiz falan yazdı. sonra bana faşist dedigim için dava açacağını söyledi. sonra o mesajı sildi. Basima bir şey gelir mi? Sayılı bir şeydi.
Sen a*ap kardeşlerini çok sevebilirsin, selfielerine bayılabilirsin ama biz hepsinden nefret ediyoruz kardeşim.

Arapları çok sevdiğim söylenemez ama bütün Arap dersen orada iş farklı boyuta gider. Her ırk içinde iyi yararlı insanlar vardır.

Yok, ben Arap ırkından gelen kimseyi sevmiyorum. Kişiliğimizin belli bir kısmını genlerimizden aldığımız bilimsel bir gerçek. Tarihte Arapların da Türklere hiçbir fayda sağlamadığını göz önünde bulundurursak her Arap aynıdır sonucuna gayet kolay bir şekilde ulaşırız.

Yok, ben Arap ırkından gelen kimseyi sevmiyorum. Kişiliğimizin belli bir kısmını genlerimizden aldığımız bilimsel bir gerçek. Tarihte Arapların da Türklere hiçbir fayda sağlamadığını göz önünde bulundurursak her Arap aynıdır sonucuna gayet kolay bir şekilde ulaşırız.
Her Arap aynı değil ama sen bilirsin konu yine farklı yerlere gitmesin.Sorum belli zaten.Daha fazla birbirimizi kırmanın ne anlamı var?

Nasıl almazsın sen faşist demedin mi ona? Tahrik ettin.
Hocam asıl mesela adamın dava açıp açmayacağı kimin ceza alacağı değil adam attığı gibi mesajı sildi.Sosyal medyada millet anasının içinden geçiyor bir şey olmuyor ırkçıdan olacağını zannetmiyorum ama yine de sordum sizlere.

Sen a*ap kardeşlerini çok sevebilirsin, selfielerine bayılabilirsin ama biz hepsinden nefret ediyoruz kardeşim.

Ülkedeki mültecilerden bıkan ve sevmeyenler bile her Arap'ın aynı olmadığını söylüyor bende şahsen sevmiyorum ancak hepsini değil. İnsanalrı Arap olduğu için yargılamak benim gözümde ırkçılıktır size göre yeni doğan bir masum çocukta sırf Arap olduğu için suçlu empati yapsanız keşke. Her ne kadar fikirlerini benimsemesemde mevlana celaleddin Rumi'nin bir sözü vardır "yaradılanı severim yaradandan ötürü"

Instagram'da Arapları sevmiyoruz biz Arap sansürleyerek yazan bir şahsa ırkçılık yapma faşist olma dedim. O da bana ben tarihsel olarak bakıyorum. Biz hiçbir zaman arapları sevmeyeceğiz falan yazdı. Sonra bana faşist dedigim için dava açacağını söyledi. Sonra o mesajı sildi. Basima bir şey gelir mi? Sayılı bir şeydi.

Hayır açamaz. Bu hakarete vs. de girmiyor ve bu tür ağır ırkçılar genelde 9 yaşında TikTok editlerinden gaza gelenler oluyorlar. Ha büyük olsa da dava veremez çünkü faşist hakarete girmiyor gerçeği söylemişsin adama. Ayrıca sen hakaret etmemişsin fakat o sana "salak" demiş dava açsa kazanamaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı