"Hesap Dolandırıcılığı" dava sebebi mi?

Arkadaşa bildirim gitmişte olabilir Steam tarafından, e-posta adresiniz değiştirildi diye, o şekilde olamaz mı?
Bilmediğimden soruyorum cidden, bilinçlenmek amacıyla.
Satıcının çaldığı halen kanıtlanamaz. Örnek veriyorum; Ya alıcı ileride kendi hatasıyla hesabı çaldırıp suçu satıcıya yıkmaya çalışırsa ?

Bazı arkadaşları görüyorum konu açıyorlar "Steam hesabım ne kadar eder ?" diye. Orda da anlatmaya çalışıyorum ama anlamıyorlar. Bu satış işlemlerinde iki tarafın da birbirine sonsuz güvenmesi gerekiyor.

İkinci el hesap almayın aldırmayın. Adam mesela Global Elite hesap satıyor diyelim. Ama hileyle kasmış. Siz hesabı alıyorsunuz ne güzel Global hesap ucuz diye. Sonra hesap ban yiyor 5-6 ay sonra. Nasıl kanıtlayacaksınız satıcının hileyi kullandığını ? Satıcı ben hile açmadım alıcı kullandı mağdurum diye sallayabilir. Ya da tam tersi bir durum yaşanabilir. İki taraf da güvende değil arada böyle platformlar olsa bile.

Steamde hesap satışı yapmak yasak. Bu yüzden bir şey olacağını sanmıyorum ancak bu yaptığınızın yanlış olduğunu değiştirmez.

Satıcının çaldığı halen kanıtlanamaz. Örnek veriyorum; ya alıcı ileride kendi hatasıyla hesabı çaldırıp suçu satıcıya yıkmaya çalışırsa?

Bazı arkadaşları görüyorum konu açıyorlar "Steam hesabım ne kadar eder?" diye. Orada da anlatmaya çalışıyorum ama anlamıyorlar. Bu satış işlemlerinde iki tarafın da birbirine sonsuz güvenmesi gerekiyor.

Teşekkür ederim hocam, hesap dolandırıcılığı hakkında bir bilgim yok, kendi şahsi fikrim; satın alan arkadaşta yeteri kadar kanıt varsa bence açabilir diye düşünüyorum, eğer bilinçli yol yordam bilen biri ise ya da bilmiyorum tanıdıkları aracı vs. ile de yürütebilir, benim fikrim bu yönde.
Teşekkürler tekrardan.

Teşekkür ederim hocam, hesap dolandırıcılığı hakkında bir bilgim yok, kendi şahsi fikrim; satın alan arkadaşta yeteri kadar kanıt varsa bence açabilir diye düşünüyorum, eğer bilinçli yol yordam bilen biri ise ya da bilmiyorum tanıdıkları aracı vs. ile de yürütebilir, benim fikrim bu yönde.
Teşekkürler tekrardan.
Dava sonuçlanmaz hocam. Ben de isterdim cezasını çekmesini böyle tiplerin ama sistem bu yönde. 300 Lira için onbinler harcamak mantıksız. En az 10 kere adliyeye gideceksiniz birde. :(

Dava sonuçlanmaz hocam. Ben de isterdim cezasını çekmesini böyle tiplerin ama sistem bu yönde. 300 lira için onbinler harcamak mantıksız. En az 10 kere adliyeye gideceksiniz bir de. :(

Eğer durum böyleyse yazık, o 300 lira arkadaştan her türlü bir şekilde çıkar, yanına kalacağını düşünmüyorum.

Bu arkadaş beni bir discord sunucusuna davet ediyor. Sunucuya girdiğimde odada arkadaşı ile beraber beni bekliyorlardı. Hesabın detaylarını gösterdim ve hesabı da satılmıyor diye biraz uyguna vermiştim. Kendileri tahminen 21-25 yaş arasıydı. Ben 16 yaşındayım. CS:GO Hesabının envanterini gösterdim 10TL'lik bir skin vardı. Dalga geçer bir ses tonuyla "Bayağı varmış kanka envanter hahaha" diye dalga geçip arkadaşının da yandan gülmesi. Hesabın fiyatını söylüyorum arkadaşı "kanka 300TL mi cidden? seni bu hayatta çok üzerler haha" gibi sözler, aşşağılamalar vb. Gel bana hakaret et diye bağıran 2 insandı gerçekten. Çok sinirlendim küfür edip çağrıdan çıkmamak için zor tuttum kendimi. Tabi bunların bu tavırları benim onları dolandırabileceğim anlamına gelmez. Yaptığımın yanlış olduğunun farkındayım fakat ben buna son raddeye kadar hesabı vermeyeceğim.
(Hesabı ona tabiki satmayacaktım fakat bana haber vermeden direkt olarak siteden hesabı satın almış. Ben de hesabı vermek zorunda kaldım)

Geri
Yukarı