Irkçı saldırı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konya'nın Meram ilçesinde, 20 yıldır bölgede ikamet eden Kürt aileye saldırıda Hakim Dal katledildi. Kardeş Hamdi Dal şunları söyledi: "Kürt olduğumuz için bizi istemiyorlardı. Bize ‘buraları satıp gideceksiniz’ diyorlardı"

Ben de bu sözü buraya bırakacağım;
İnsanlardaki ırkçılığı uyandırmak için savaş davullarını çalan bir liderden uzak durun. Çünkü şüphesiz ırkçılık iki ucu keskin bir kılıç. Hem insana deli cesareti verir, hem de aklı daraltır. Ve savaş davullarının sesi azaldığı zaman ve kan nefretle kaynadığı zaman ve akıl kapandığı zaman, lider vatandaşlarının haklarını kısıtlamak ihtiyacı duymaz. Çünkü korkuyla vurulan ve milliyetçilikle körleşen vatandaşlar büyük bir memnuniyetle haklarını lidere teslim ederler. Bunu nasıl mı biliyorum? Biliyorum, çünkü bunu yaptım. Ve ben Sezarım! Sezar

Olayın detaylarını bilmediğim için yorum yapmayacağım. Umarım hakettiği cezayı alır.

E yuh be. Siyasi değil dediğin haberi yazanlar bizzat HDP'li. Haberin içeriği baştan aşağı palavra. Neymiş, Kürt diye öldürülmüşlermiş. Adamlar 20 yıl orada oturturlar mıydı öyle bir durum olsa. Bu kadar saçma yalanı nasıl uyduruyorsunuz? Bir ay önce de ekşi'de buna benzer yalan haber yaymaya çalıştılar. Hepsinin ne olduğu görüldü zaten. Yakında bunlar da Ermeni kardeşleri gibi "Türkler bize soykırım uyguladılar" diye ağlamaya başlarlar.
1. Ermenilerle alakamız az.
2. Köy 20 senede değişti.
3. Kaynak orda okusana doğru düzgün.

Anlamadığım şey niye adamlar 20 yıl sonra bu aileyi Kürt diye dövüyor. Düşmanlık olsa Kürtlere 20 yıl öncede yaparlardı yapacaklarını.

20 yılda çoğu ölmüştür komşuların. Farklı kişiler gelmiştir. Bir ihtimal de tarla kavgası.
Konya Meram küçük bir yer. Nufus öyle 20 yılda değişmez. Oradaki insanlar yüzyıllardır orada oturur. Bizim enişte de oralı. Kürt diye olay çıkacak olsa taşınmalarına bile izin vermezlerdi. Bu pislikler ekşi'den sonra nereyi buluyorlarsa çirkefliklerini bulaştırmak için yalan yanlış şeyleri haber diye taşıyorlar her türlü platforma.

Irkçılık modern çağın en büyük hastalıklarından eskiden böyle bir şey yoktu pek. Milliyetçilik dünyada en fazla kan dökmüş ideoloji olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı