Rusya'ya saldırı var

Neredeyse sınır komşumuz diyebileceğimiz bir ülke ile savaşa gireceğimizi sanmıyorum.
Kaldı ki aramızda ahım şahım bir gerginlikte olmuyor.

Sorun şu eğer NATO üyesi olan bir ülkeyle savaşa girerlerse o zaman sıkıntı ABD Almanya birleşik krallık ve İtalya'dan sonra en güçlü ülkelerden birisiyiz yani önemli bir üyesiyiz mecburen savaşa girmek zorunda kalırız.

4 5 tane, marketten alınmış bir Drone yoksa gerçekten mi bir İHA şeklinde bilemiyoruz.
Düşürülmüş fakat bu Rusya'ya yapılan 4 koldan bir saldırı, Sanki bir dünya savaşı?
İstirham ederim arkadaşlar, hiçbir zaman televizyonda sosyal medyada gördüğünüz tüm haberlere itibar etmeyiniz.
Mümkünse akademik makale okuyunuz ya da Journal.

Eki Görüntüle 1849816

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videolardan mı öğreniyorsun gündemi ?

Sorun şu eğer NATO üyesi olan bir ülkeyle savaşa girerlerse o zaman sıkıntı ABD Almanya birleşik krallık ve İtalya'dan sonra en güçlü ülkelerden birisiyiz yani önemli bir üyesiyiz mecburen savaşa girmek zorunda kalırız.
Savaşı açan taraf önemli burada, mesela Rusya gidip baltık devletlerine savaş açarsa evet ya savaşa gireceğiz ya da NATO'dan kovulacağız başka çaremiz yok.
Ama Türkiye NATO'nun Varşova Paktı ile "Soğuk Savaş" ta olduğu dönemden beri üyesi olduğu için bizim sözümü bir nevi diğer ülkelere göre daha çok dinleniyor.

.
Kaldı ki aramızda ahım şahım bir gerginlikte olmuyor.
Hiçbir zaman ahım şahım bir gerginlik olduğu yok zaten. Fransa yanıyor yok Amerika'da savaş çıkacak falan kendi ülkesinin güzellemesini yapmaya çalışan yandaş medyanın oturma organından salladığı haberler. Bugün yok dünya böyle yok dünya şöyle diyip daha sonra ülkede oluşan krizlerin suçunu atacak nedenler oluşturuyorlar medya ile. Kaç yıldan beri Osmanlıcı halkı sevr sendromu ile kandırmıyor mu bunlar zaten? Yok Avrupa bizi bölecek yok dış güçler yok şunlar bize böyle yapacak dünyanın bizi ipledigi yok adamların refah seviyesi tavanda zaten.

Savaşı açan taraf önemli burada, mesela Rusya gidip baltık devletlerine savaş açarsa evet ya savaşa gireceğiz ya da NATO'dan kovulacağız başka çaremiz yok.
Ama Türkiye NATO'nun varşova paktı ile "soğuk savaş" ta olduğu dönemden beri üyesi olduğu için bizim sözümü bir nevi diğer ülkelere göre daha çok dinleniyor.

Evet öyle ama karşında ABD var onlar ne derse o natodakiler yani biz bir nevi kuklasıyız. Ve ben Rusya'nın tarafını desteklerdim şahsen.

Adamların refah seviyesi tavanda zaten.
Evet ablam gitmişti Avrupa'ya ve yani çok şaşırmıştım anlattığında, biz nasıl İstanbul'dan Ankara'ya gidiyorsak onlar İtalya'dan Fransa, Almanya, İspanya diye geziyor trenlerle ve kimse hiçbir şey sormuyor elini kolunu sallayıp girebiliyorlar.

Evet öyle ama karşında ABD var onlar ne derse o natodakiler yani biz bir nevi kuklasıyız. Ve ben Rusya'nın tarafını desteklerdim şahsen.
Bende ABD'yi asla ve asla tutmadım ve tutmamda (Japon savaşı hariç).
Şahsen Ukrayna savaşını duyduğum gün çok umutluydum 1-2 aya biter diye ama olmadı.

Evet ablam gitmişti Avrupa'ya ve yani çok şaşırmıştım anlattığında, biz nasıl İstanbul'dan Ankara'ya gidiyorsak onlar İtalya'dan Fransa, Almanya, İspanya diye geziyor trenlerle ve kimse hiçbir şey sormuyor elini kolunu sallayıp girebiliyorlar.

Bende ABD'yi asla ve asla tutmadım ve tutmamda (Japon savaşı hariç).
Şahsen Ukrayna savaşını duyduğum gün çok umutluydum 1-2 aya biter diye ama olmadı.

Bende seninle aynı fikirdeyim şahsen ben şanghay birliğini daha güçlü görüyorum. Bir yanda da Amerika ambargosu var :D zaten Çin Rusya Hindistan Pakistan 4'lüsü gerçekten çok güçlü.

Çin zaten sonuna kadar Rusya'yı destekler çünkü onlar olmasa Çin diye bir şey olmazdı.
Ve Çin belki kimse fark etmesde ABD'nin Rusya'dan bile daha çok korktuğu bir süpergüç.

Çin zaten sonuna kadar Rusya'yı destekler çünkü onlar olmasa Çin diye bir şey olmazdı.
Ve Çin belki kimse fark etmesde ABD'nin Rusya'dan bile daha çok korktuğu bir süpergüç.

Amerika hep ben güçlüyüm dese de ben Çin'i Amerika'nın önünde görüyorum bu teknoloji kimse de yok Rusya Çin Hindistan Türkiye 4'lüsü gerçekten geçilemez olabilir her ne kadar iç olarak kötü olsakta dış güç olarak gerçekten güçlüyüz.

Geri
Yukarı