Irkçılık suç mudur?

Dolaylı yoldan eşcinsellik de genlere bağlı olmuyor mu hemcinsi ile ilişki kurmak istemesi yüzünden?
Hayır, demek istediğim kişinin ne kadarda bir ilişki kurmak istediği veya ne kadar zevk aldığı.
Hayatı güllük güneşlik geçmiş bir eşcinsel arkadaşım var, bir travması veyahut bir şeyi yok. Belki küçücük bir olay etki bırakıştır bilemeyiz ama sadece travma ile olması pek aklıma yatmıyor.
Çocukluğundan beri mi tanıyor musunuz bilmiyorum. Ama belki de bahsettiğim durum tetiklemiştir. Herhangi bir akrabanın kucağına elleriyle vurarak gel kucağıma demesi bile bilinçaltında etkiliyor olabilir.

Benim de sınıfımda lezbiyen bir kız var. Kız Hristiyan ve kendi mezhebinde eşcinselliğin kesinlikle yasak olmasına rağmen hala öyle. Ama kızı etkileyen bir olay olmuş. Yani en azından öyle anlatmıştı. Erkek bir arkadaşı varmış. Kız da göğüsleri küçük olduğu için desteklik tarzı bir şey kullanıyormuş. Oğlan da temasa geçince kız çok utanmış ve erkek de aşağılamış. Kız bu olaydan sonra lezbiyen olduğunu söylemişti.

Twitter'a yazarsa 350 kilogram feminaziler ile karşı karşıya kalırsınız(!). Hiçbir şey yapamaz. İnsanlara saygı duymak zorundasınız.

Çocukluğundan beri mi tanıyor musunuz bilmiyorum. Ama belki de bahsettiğim durum tetiklemiştir. Herhangi bir akrabanın kucağına elleriyle vurarak gel kucağıma demesi bile bilinçaltında etkiliyor olabilir.

Benim de sınıfımda lezbiyen bir kız var. Kız Hristiyan ve kendi mezhebinde eşcinselliğin kesinlikle yasak olmasına rağmen hala öyle. Ama kızı etkileyen bir olay olmuş. Yani en azından öyle anlatmıştı. Erkek bir arkadaşı varmış. Kız da göğüsleri küçük olduğu için desteklik tarzı bir şey kullanıyormuş. Oğlan da temasa geçince kız çok utanmış ve erkek de aşağılamış. Kız bu olaydan sonra lezbiyen olduğunu söylemişti.
Tahminimce doğuştan gelen bir şey fakat bir olay tarafından tetiklenmesi lazım. Yoksa bu kadar küçük şeyler yüzünden cinsel yönelimini değiştirmek oldukça gülünç.

Oğlan da temasa geçince kız çok utanmış ve erkek de aşağılamış. Kız bu olaydan sonra lezbiyen olduğunu söylemişti.

Destekleyen birisi olarak soruyorum, öncelikle bunu belirteyim. Cinsel yönelim böyle travmatik olaylarla değişebiliyor mu acaba? Bilmediğimden soruyorum.

Destekleyen birisi olarak soruyorum, öncelikle bunu belirteyim. Cinsel yönelim böyle travmatik olaylarla değişebiliyor mu acaba? Bilmediğimden soruyorum.
Ben de çok hakim değilim. Ancak hiçbir şeye kesin gözüyle bakılamayacağı için olma ihtimali var tabii ki. Ancak bildiğim bir şey var. Travmatik etkiler sebebiyle aseksüel olan insanlar var.

Yoksa bu kadar küçük şeyler yüzünden cinsel yönelimini değiştirmek oldukça gülünç.
Katılıyorum, kız erkeklere karşı çok önyargılı olmuştu son zamanlarında zaten.

Ayrıca akraba evliliklerinde veya benzer gene sahip iki bireyin çiftleşmesi sonucunda da bu tür komlikasyonlar olabiliyor. Örneğin iki cinsel uzuva da sahip olma gibi. Bunu da atlamamak lazım.

Cinsel yönelim böyle travmatik olaylarla değişebiliyor mu acaba? Bilmediğimden soruyorum.
Çevresel faktörler etkili olabiliyor. Ama doğuştan gelip gelmediğine dair kesin bir kanıt yok. Şöyle bir araştırma var. Yakın zamanda yapılmış. Göz atabilirsiniz. İkisi de aynı araştırmayı anlatıyor, sadece farklı iki kaynak.

Geri
Yukarı