Iron Maiden Satanist midir?

Dostum öncelikle söylemek gerekirse "Metal"müzik insanların içindeki öfkeyi kusması içindir denilebilir.(En azından genellikle) Bu yüzden bu tarz müzik dinleyen ve icra eden kişiler bu tarz söylemlere maruz kalabiliyor. Benim bildiğim kadarıyla grup, "Iron Maiden" ismini bir işkence aletinden alıyordu ama sırf bu yüzden satanist diye hitap edemeyiz. Ve hatırladığım kadarıyla bu tarz söylemlere maruz kalıyorlardi. Tam olarak bilmiyorum işin gerçeği...[emoji3] Metal müzik çok ilgimi çekmiyor açıkçası. Blues'cuyum ben.[emoji3] [emoji3]

Değilerdir, stilleri biraz andırıyor.
Biraz daha araştırdım ''The number of the Beast'' adlı albümden ve şarkıdan sonra öyle bir şey iddia edilmiş ancak Steve Harris öyle olmadıklarını ve şarkıyı Omen 2 adlı filmi izledikten sonra gördüğü rüyadan esinlenerek yazdığını söylemiş...
Black Sabbath öyleydi.
Bu arada Black Sabbath koyu katolik değil miydi ?

Son düzenleme:
Dostum, Pentagram'da gercekten çok iyi isimler var. Metal sevmesem bile saygı göstermek zorundayım.[emoji3] Ayrıca Pentagram'ı gerçekten çok seviyorum. Pentagram, anonim türkü vs. coverlariyla öne çıkan bir grup ve gercekten iyiler. Kendi şarkıları da gayet güzel. Gerek riffleri gerek sözleri... Ayrıca Pentagram'da Lead gitaristi nickime hayat Metin Türkcan'dir.[emoji4] Bu bile yeter Pentagram sevmek için...

Biraz daha araştırdım ''The number of the Beast'' adlı albümden ve şarkıdan sonra öyle bir şey iddia edilmiş ancak Steve Harris öyle olmadıklarını ve şarkıyı Omen 2 adlı filmi izledikten sonra gördüğü rüyadan esinlenerek yazdığını söylemiş...

Bu arada Black Sabbath koyu katolik değil miydi ?

Katolikler aslında fakat unutmamak gerekir ki solistleri Ozzy Osbourne.

Arkadaşlar soruyu soran benim ama biraz daha araştırdım ve şu fotoğrafları buldum gerçekten de satanist olmadıklarına inandım, rahatladım.:)
main-qimg-57b1acc5f0f6d11d80848b18482f6f2c.jpg

Ekran Görüntüsü (79).png

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı