R7 7700X sistemde mavi ekran hatası oluyor

İşletim sistemi
Windows 11

DürümMaster

Decapat
Daha fazla  
Minidump Rapor Linki
https://drive.google.com/file/d/1yQLQgux5oalAnJ6AxMj6NZRqT7ds5rPl/view?usp=drive_link
RAM
Team T-Force 32GB(2x16) Vulcan Black 6400mhz CL40
SSD veya HDD modeli
MLD 1TB M500
Ekran kartı
4070 Ti Super
Anakart
Asus PRIME B650M-R
İşlemci
AMD Ryzen 7 7700X
Merhaba ilk defa masaüstü bir sistem aldım ve işlemci ile soğutucusunu ben montajladım, montajlarken yanlış bir şey yapmadığımı düşünüyorum ama ne zaman işlemciye yük binse mavi ekran alıyorum. Benim şu anki düşüncem termal macunun yetersizliği çünkü sürdükten sonra oluşan tabaka bana ince gelmişti. Buraya minidump dosyalarını bırakıyorum ama toplam 3 defa mavi ekran aldım ve 1 tanesinin dosyası yok yardımcı olursanız sevinirim.

Evet son yediğim mavi ekran Prime95 çalışıyorken oldu.
Soğutucuyu montajlarım ama elimde başka macun yok zaten sürdüğüm macun tekrar kullanılabilir mi?

Macun alıp o işi yapmanı öneririm. O zamana kadar sistemini CBS ve açıksa XMP ayarları kapalı şekilde kullan. Direkt olarak işlemci problemi de olabilir.

CPU_FAN girişini doğru yere taktığına emin misin?
Ben de ondan şüpheleniyorum hocam az sonra kontrol edeceğim

CPU_FAN girişini doğru yere taktığına emin misin?
Kontrol ettim, soğutucuyu CPU_FAN girişine takınca kasa çalışsa da ekrana görüntü gelmedi ama CHA_FAN1 girişine taktığımda bilgisayar çalıştı.
biosta da bu şekilde gözüküyor.

Hocam kusura bakmayın galiba ilk seferinde tam takamamışım şimdi tekrar deneyince oldu testleri de yarın yapacağım eğer düzelmemiş olursa tekrar yazarım.

Dosya Ekleri

• IMG_20240516_002148.jpg
    IMG_20240516_002148.jpg
    85,3 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:

Geri
Yukarı