Çözüldü "IRQL NOT LESS OR EQUAL" Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burak_kyncc

Centipat
Daha fazla  
Bazen aşağıdaki mavi ekran hatalarını alıyorum. DMP nasıl okunuyor bilmiyorum Minidump paylaştım hataların sebeplerini söylerseniz sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Irql Not Less Or Equal status_access_violation

Son düzenleyen: Moderatör:
XMP-DOCP aynı şey. Kapat dediğim şekilde, sonrasında açacağız amacımız sistemi test etmek şu anda.
Restore defaults BIOS için evet.
Hocam programları güncelledim. BIOS'u şuan güncelleyemiyorum USB yok. En yakın zamanda güncelleyip sizlere paylaşacağım sonuvu. Ama şuan stabillik hissettim. XMP kapatmamama rağmen. Çok teşekkür ediyorum yardımınız için.

XMP-DOCP aynı şey. Kapat dediğim şekilde, sonrasında açacağız amacımız sistemi test etmek şu anda.
Restore defaults BIOS için evet.
Hocam gözlemlediğim kadar XMP yi açtığımda status_access_violation hatasını almaya devam ediyorum. Yarım saatte bir gibi sayfa direk hata veriyor Hem EDGEde Hem chrome'da.

Bazı sistemlerde USB olmadan BIOS update edilebiliyor. BIOS dosyasını RAR'dan çıkartıp C diski içine at. BIOS'a gir oradan C içine attığın BIOS dosyasını seçip update et. RAM testini memtest86 ile yapabilirsin.

1716791232526.png

Bazı sistemlerde USB olmadan BIOS update edilebiliyor. BIOS dosyasını RAR'dan çıkartıp C diski içine at. BIOS'a gir oradan C içine attığın BIOS dosyasını seçip update et. RAM testini memtest86 ile yapabilirsin.
Hocam böyle bi uyarı verdi sonra güncelledim heralde. Birde benden Asus performance kapatmamı istedi sistem APE olması lazım.

Birde aklımda olan bir soru var BIOS güncellenince bilgisayar kapanıp açılıyor mu ?
Aklıma çok kötü şeyler geldi :D
1716791232526.png

Yeni konular

Geri
Yukarı