Çözüldü "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 7

Max Payne1

Decapat
Bir anakart, bir işlemci, bir RAM, bir CPU fan siparişi ettik.
Kasamın eski anakartını söktüm ve yeni anakartımı ve diğer sipariş ettiğim donanımları taktım.

Bilgisayarımın Power tuşuna basıyorum, Windows normal başlatılırken kendini resetliyor, güvenli modda açmaya çalışırken kendini resetliyor, başlangıç onarma yapınca mavi ekran hatası veriyor ve her seçmemde farklı mavi ekran hataları veriyor ama aralarında en çok
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatasını veriyor
Format atmayı deniyorum, flash belleğimi Boot edip açmaya çalıştığımda yine bir mavi ekran hatası alıyorum az önceki hata.
PCİ.SYS address 8B21B4FD base at 8B200000 datesamp 4CE788E5.

Bunun ardından PC'yi kapatıp açtığımda son olarak başlangıç onarma seçtiğimde aldığım bir hata:
NO_MORE_IRP_STACK_LOCATIONS
0X00000035.

Sonra da sorunumu Technopat'a anlatmaya karar verdim umarım sorunum çözülebilir. Yardımınıza ihtiyacım var.

Anakart: ASUS P7H55-M LX.
İşlemci: i3 550.
RAM: 4 GB DDR3.

Çözüm
Elimdeki RAM AMD için üretilmiş. Benim parçalar Intel olduğu için boşuna uğraşmışım. Şimdi yeni RAM'i taktım 4 GB olması gerekirken 1GB gözüküyor. Bunun için farklı konu açtım.
Tam anlayamadım ama siz yine de bir...

Tek kanal RAM mi yoksa çift kanal RAM kullanıyorsunuz? Çift kanal ise RAM'lerin birini çıkarıp test ediniz. Tek kanal ise slot değiştiriniz. Gene mavi ekran alırsanız aldığınız RAM'i (ya da RAM'leri) garantiye gönderiniz.

Tam anlayamadım ama siz yine de bir...

Bilgisayarı hiç açamıyorum dostum.😅
Tek kanal RAM mi yoksa çift kanal RAM kullanıyorsunuz? Çift kanal ise RAM'lerin birini çıkarıp test ediniz. Tek kanal ise slot değiştiriniz. Gene mavi ekran alırsanız aldığınız RAM'i (ya da RAM'leri) garantiye gönderiniz.
Tek ram kullanıyorum ve iki tane slot var zaten yerlerini değiştirmiştim ama değişen bir şey olmadı.

Eski anakartınız ve eski RAM ile sistemi açmayı deneyiniz satmadıysanız.

Gece eski sistemimi geri taktım. Sabah dersim vardı çünkü şu an eski sistemimin olduğu bilgisayardan yazıyorum

Şimdi fark ettim. Benim aldığım RAM'in üstünde for AMD yazıyor ama benim bilgisayarım, anakart, CPU Intel.
Benim bildiğim RAM'lerde AMD Intel fark etmiyor diye biliyorum ama var mı böyle bir şey?

Son düzenleme:
Şimdi fark ettim. Benim aldığım RAM'in üstünde for AMD yazıyor ama benim bilgisayarım, anakart, CPU Intel.
Benim bildiğim RAM'lerde AMD Intel fark etmiyor diye biliyorum ama var mı böyle bir şey?
Bazen fark edebiliyor. Üretilen RAM sadece AMD işlemci ile uyumlu olabiliyor. RAM'i değiştirmeniz lazım. Intel işlemci ile uyumsuz çalıştıkları için mavi ekran alıyor olmalısınız.

Elimdeki RAM AMD için üretilmiş. Benim parçalar Intel olduğu için boşuna uğraşmışım. Şimdi yeni RAM'i taktım 4 GB olması gerekirken 1GB gözüküyor. Bunun için farklı konu açtım.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı