Çözüldü IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

haploit11

Femtopat
Merhaba ve kolay gelsin.

Yeni topladığım bilgisayarımda mavi ekran hatası alıyorum. Oyun oynarken değil de daha çok sistem boşta çalışırken alıyorum ve sistemimde Windows 10 kurulu durumda.

Sistem özelliklerim.
Gigabyte B450M GAMING.
AMD Ryzen 5 3600.
Gigabyte GeForce RTX 2060.
G.Skill Ripjaws 3200MHz 8+8 DDR4.
XPG SX8200 PRO 512 GB M.2.

Minidumb dosyalarını ek olarak atıyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

Bir hata yaptıysam belirtirseniz düzeltmeye çalışırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BattleEye, MSI Afterburner'ı kaldır.
Ses sürücünü ve ağ sürücünü güncelle. (Ağ sürücüsü için link.)
Klavye ve fare dışındaki USB aygıtları çıkart.
Windows Update güncellemelerini yap.
DDU rehberini uygula ve güncel (WHQL, Recommended) sürücüyü kur.
DDU rehberini uygula ve güncel (WHQL, Recommended) sürücüyü kur.

Çözüm
DDU rehberini uygula ve güncel (WHQL, recommended) sürücüyü kur.

Öncelikle yardımların için teşekkür ederim.
BattleEye'yi nasıl kaldıracağımı bilmiyorum ama Afterburner kaldırdım.
Ses sürücüsü ve ağ sürücüsü demişsin ama ben bunları anakart sitesinden indirmiştim. Verdiğin linkte doğru driver hangisi olduğunu anlayamadım.
Update güncelleştirmelerini yaptım.
DDU ile ekran kartını kaldırdım WHQL sürücüsünü tekrar şu an kuruyorum. Fakat indirirken şöyle bir problem ile karşılaştım. İnternet hızım 100Mbit olması gerekirken 6Mbit ile indiriyor. Telefondan wifiile hız testi yaptığımda 70bmit gibi bir değer alıyorum ama PC üzerinde 6Mbit gözüküyor. Ağ Driver'ı ile alakalı olabilir diye düşünüyorum. Söylediğim gibi tam Driver'ı Realtek sitesinden algılayamadım yardımcı olabilir misiniz?

İnternet hızı normale döndü teşekkür ederim. Ses sürücüsü güncellemek ve battleEye kaldı geriye. Ses sürücüsünü anakart sitesinden mi indirmeliyim? Ayrıca BattleEye için de yol gösterirsen çok müteşekkir olurum.

Ses sürücüsü için buradan Windows versiyonuna göre seç, onu kur. Audio Driver olanı kuracaksın.
BattleEye için, BattleEye kullanan uygulamaların Steam dosyalarında olması gerek, bulamazsan da önemli değil. Bu yaptığın güncellemelerden sonra sorun oluşmazsa kaldırmana gerek kalmaz.

@Berrkay
Söylediğin tüm yöntemleri uyguladım umarım tekrar mavi ekran problemi ile karşılaşmam sizi meşgul etmem. 1-2 gün içerisinde problem tekrarlamazsam konuyu çözüldü olarak işaretlerim. Yardımların için çok teşekkür ederim. Kolay gelsin

Geri
Yukarı