IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

quiserp

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar, geçen hafta sıkıntısız olarak kullandığım Windows 7'den Windows 10'a geçtim fakat türlü mavi ekran hatalarıyla sürekli yeniden başlatıp duruyordu. Hatalar hatırladığım kadarıyla şu şekilde: "Irql_not_less_or_equal, SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION" buna benzer birkaç hata daha alıyordum, sonra Windows 10 sıfırlama ayarlarından tekrar bir format daha attım ama sorunum çözülmedi. Lütfen bir yardım istiyorum, 1 haftadır aynı durum.
Minidump Dosyası

Sistemde herhangi bir OC işlemi var mı? Varsa stok hale getirin. XMP açıksa kapatın. Soğutucunun vidası fazla sıkılıyrsa gevşetin.

Memtest86 yapın. Sorum çıkmazsa Prime95 testi yapın.

Sistemde herhangi bir OC işlemi var mı? Varsa stok hale getirin. XMP açıksa kapatın. Soğutucunun vidası fazla sıkılıyrsa gevşetin.

Memtest86 yapın. Sorum çıkmazsa Prime95 testi yapın.

Sistemde herhangi bir OC işlemi yok, Memtest86'yı yaptım herhangi bir hata ile karşılaşmadım ve sorunum hala devam ediyor. Windows 7'ye geçmek istemiyorum yardım edin lütfen.

Prime95 Small FTTS testi yap 20 dakika.
Prime95 testini yaptım, gayet güzel ilerliyordu fakat Stop basınca yine mavi ekran verip SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION win32kbase.sys hatası verdi.
Ek olarak Minidump dosyalarında hata ne olarak gözüküyor ben tam anlamıyorum?

Bu rehberi yap ve klavye, fare dışındaki tüm USB portlarını sök.

Sorun işlemciden veya RAM'den kaynaklanıyor gibi ama. XMP açık mı?

@Pmw sen de bir baksana.

Yüksek ihtimalle donanımsal bir arıza var.
Defender'i devre dışı bırakın. Antivirüs olarak Kaspersky yükleyebilirsiniz.
Klavye, fare dışındaki tüm USB portlarını sök.
Aynen dediğini yapın.

Ekran kartınızın modelini söyleyin.

XMP (bellek hızı arttırma. BIOS üzerinden) kapalıyken belleklerinizi tekrar test edin.

Hard Disk Sentinel programını kurun ve ekran görüntüsünü atın.

Rehberi uygulayın.

OCCT ile 10 dakika VRAM testi yapın.

Bana RAM'den daha çok ekran kartı VRAM sorunu gibi geldi. Hep ekran kartı sürücü sorunları var. @MisakiTaro

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı