IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran sorunu

forgotmonkey

Centipat
Laptopu 2. el olarak daha dün aldım. (HP Laptop 15-bw0xx) Yurda getirdim ve ekran kartı güncellemesi olduğunu gördüm. Ekran kartını güncelledikten sonra, her ne zaman harici ekran kartı devreye girse ( genellikle oyunlara girdiğim zaman) bilgisayar 'IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL' mavi ekran hatası veriyor. Dahili ekran kartında böyle bir durum yok. Hariciyi devre dışı bırakıp dahiliyle oyunları açabiliyorum fakat bu da doğal olarak performans düşüşlerine yol açıyor. Sürücüyü DDU ile kaldırdım AMD'nin kendi sitesinden tekrar kurdum fakat sorun yine devam etti. Gerekli yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. İyi hafta sonları.

Minidump raporu paylaşın.

Bu arada 1 saatlik yazım kuralları hatası yediğim için bu kadar geç yazdım.
@claus hocam zahmet olmazsa siz de bir el atabilir misiniz? Bu hatayla ilgili bir çok konuda hatayı alan arkadaşlara yardımcı olmuşsunuz. Bir el de bana atıverin.

Son düzenleme:
Mavi ekranda en tecrübeli ben ve murat5038 🙂 Murat bakmış ama bende el atayım😃
AMD GPU DDU ile sil ve bir eski sürümü yükle. Windows update ile güncellemeleri yükle.
Hocam buralarda bu konuyla ilgili hangi konuyu görsem siz varsınız :) Bu konudaki tecrübeleriniz oldukça yüksek.
Ekran kartı sürücünüzü güncelleyin DDU rehberindeki anlatımı yaparak. Ağ sürücülerinizi de güncelleyin. Hwinfo kaldırın.
Hocam hwinfo'yu bulamadım, tam olarak nerede acaba ?
Radeonun en son güncellemesini yaptıktan sonra bu hatayı alıyorum sanırım. Kafayı yiyeceğim acaba sürüm ana kartımla mı uyumlu değil? Ya da işletim sistemimle. Problem nerede anlayamıyorum. Eski sürümü mü kullanacağım illa. @claus @Murat5038
Yeniden düzenleme: DDU ile tekrar kaldırdım her şeyi bu sefer de aygıt yöneticisinde dahili ve harici sürücüler güncel olmasına rağmen kod 32 hatası veriyor. Nasıl bir çıkmazın içindeyim.

Son düzenleme:
sürücüler güncel olmasına rağmen kod 32 hatası veriyor.
DDU ile tekrar kaldırdım her şeyi
Her şeyi demek size anlatımı yapacaktın.
Hocam hwinfo'yu bulamadım, tam olarak nerede acaba ?
Tanımlama veya sistem izleme programı ne kullanıyorsanız onu kaldırın.

Her şeyi demek size anlatımı yapacaktın.

Tanımlama veya sistem izleme programı ne kullanıyorsanız onu kaldırın.
Hocam şu anda sürücüler güncel ekran kartı vs. Oyunlara girerken bir sıkıntı yaşamıyorum fakat radeonun adrenalin programını indirmeye korkuyorum. Ne oluyorsa o program yüzünden oluyor sanırım. Ama o program olmadan ekran kartım oyunlara girince otomatik olarak hariciye döner mi pek emin değilim açıkçası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı