IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Mavi ekran

Oğuz Ziya

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Uzun zamandır hiç mavi ekran hatasıyla karşılaşmıyordum, son zamanlar bilgisayarımda da bir değişiklik yapmadım. Az önce Call of Duty Modern Warfare Multiplayer oynarken bir anda başlıkta belirttiğim mavi ekran hatasıyla karşılaştım. Minidump dosyasını bırakıyorum, sebebini söyleyebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
@Silinen üye bakabilirsen çok sevinirim.

Bu konuyu inceleyebilirsiniz.
Yanlis anlamanizi istemem fakat arkadasin sorunuyla benim sorunum arasinda benzer bir durum goremedim. Ben 2 yildir ayni parcalar ile kullaniyorum sistemimi. Dun mavi ekran aldim ve denk mi geldi bilmiyorum ama NVIDIA uzerinden keskinlik arttirdiktan sonra oldu bu durum.

Yanlis anlamanizi istemem fakat arkadasin sorunuyla benim sorunum arasinda benzer bir durum goremedim. Ben 2 yildir ayni parcalar ile kullaniyorum sistemimi. Dun mavi ekran aldim ve denk mi geldi bilmiyorum ama NVIDIA uzerinden keskinlik arttirdiktan sonra oldu bu durum.
O zaman yazılımsal olabilirsiniz.

Sorun yazılımsal. Nedeni de kendiniz biliyorsunuz zaten. Nvidia üzerinden uyguladığınız ayar ve dahası.
Sorun Nvidia ve Monitör kaynaklı görünüyor ancak buna ek olarak claus'un dediği gibi Logitech sürücüsü + Corsair için kullandığın yazılım ve sürücülerden de kaynaklı. CPUZ varsa kaldırın.
Bunlara ek olarak yayın filan açıyorsan veya benzeri yayın programı, MS yayın özelliği açıksa kapatın.

Sorun yazılımsal. Nedeni de kendiniz biliyorsunuz zaten. Nvidia üzerinden uyguladığınız ayar ve dahası.
Sorun Nvidia ve Monitör kaynaklı görünüyor ancak buna ek olarak claus'un dediği gibi Logitech sürücüsü + Corsair için kullandığın yazılım ve sürücülerden de kaynaklı. CPUZ varsa kaldırın.
Bunlara ek olarak yayın filan açıyorsan veya benzeri yayın programı, MS yayın özelliği açıksa kapatın.
Yayin aciyorum fakat o sirada program acik degildi. Donanimsal olmasin da yazilim tarafinda elbet cozum bulunur. Tesekkur ederim.
@MF 3 kere etiketledim ama sizin yorumunuz da degerli benim icin, siz ne dusunuyorsunuz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı