İş arıyorum ama dönüş olmuyor

Screenshot_20210128-155325_Chrome.jpg

Moralinizi bozmak istemem ama yaşadığımız ülkenin bazı şartları/zorunlulukları var. Bu tür durumlarda TYT'de 100 bine bile giremediyseniz, TR'de bölümünü okuduğunuz işi bulmanız imkansıza yakın. (Torpiliniz yoksa tabii. 😄)

Eki Görüntüle 856137
Moralinizi bozmak istemem ama yaşadığımız ülkenin bazı şartları/zorunlulukları var. Bu tür durumlarda TYT'de 100 bine bile giremediyseniz, TR'de bölümünü okuduğunuz işi bulmanız imkansıza yakın. (Torpiliniz yoksa tabii. 😄)

Kısmen doğru, kısmen yanlış bir düşünce. Isparta, Düzce gibi üniversitelerden çok parlak yazılımcıların çıktığına şahit oldum ki bu adamlar seviyesine göre gayet kendini yetiştirmiş kişiler. Kendini gösterebileceği, kendi başarısını yansıtabileceği bir bölüm olduğu sürece iş kendisinde biter.

Net bir şekilde mühendislik.

Eki Görüntüle 856137
Moralinizi bozmak istemem ama yaşadığımız ülkenin bazı şartları/zorunlulukları var. Bu tür durumlarda TYT'de 100 bine bile giremediyseniz, TR'de bölümünü okuduğunuz işi bulmanız imkansıza yakın. (torpiliniz yoksa tabii. 😄)

O iş öyle olmuyor ki o bölümü okuyorsun dgsden tamamlıyorsun. Yani o önemli değil dgsden yazdığın önemli TYT ile ile girdemdim zaten ikinci üniden okuyorum.hocam kaldıki istediğin sektörde çalışamıyorsunki hangi sektör olursa diye bakıyorum şuan
Kısmen doğru, kısmen yanlış bir düşünce. Isparta, Düzce gibi üniversitelerden çok parlak yazılımcıların çıktığına şahit oldum ki bu adamlar seviyesine göre gayet kendini yetiştirmiş kişiler. Kendini gösterebileceği, kendi başarısını yansıtabileceği bir bölüm olduğu sürece iş kendisinde biter.

Hocam sen neyin ne olduğunu yazdıklarından belli sen işi çözmüşsün.

Benim tanıdığım 105 binde, yönetim bilişim sistemleri okumuş bir kuzenim var. 2 yıl iş bulamamıştı, şimdi bir tanıdığını araya sokup iş aramayı denedi ve hemen 3 bin TL ile işe başladı.

Arkadaşlar, ben iş arıyorum yeni başlayan türden ama bir türlü dönüş olmuyor. İlk kariyerden açmıştım cv yi doldurdum ama bir 4 yıldır oradan fayda sağlayamayınca e linkedine yöneldim. 2 haftadır da oradan iş bakıyorum ama olmuyor, baş vuruyorum ne arayan ne soran var. Bağlantılardan destek sağlamaya çalışıyorum, ama galiba oda fayda etmeyecek ne önerirsiniz görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Vallahi hocam 3 yerden mezun olan birisinin iş bulamaması Türkiye'de normal şirket sahibi tanıdığını aldığı sürece bize iş gelmez. Dayı lazım.

O iş öyle olmuyor ki o bölümü okuyorsun dgsden tamamlıyorsun. Yani o önemli değil dgsden yazdığın önemli TYT ile ile girdemdim zaten ikinci üniden okuyorum.

Hocam sen neyin ne olduğunu yazdıklarından belli sen işi çözmüşsün.

Vallahi hocam 3 yerden mezun olan birisi iş bulamaması Türkiye'de normal şirket sahibi tanıdığını aldığı sürece bize iş gelmez. Dayı lazım.

Hocam 1'i lise ama 3. yü düşünüyorum

Benim tanıdığım 105 binde, yönetim bilişim sistemleri okumuş bir kuzenim var. 2 yıl iş bulamamıştı, şimdi bir tanıdığını araya sokup iş aramayı denedi ve hemen 3 bin TL ile işe başladı.

Nasip kısmet diyelim hocam yani bölüm vs meselesi değil asgari ücret alabileceğim tam zamanlı bir iş arıyorum kodlamayı dgs için okuyorum bodş duracagıma okuayayım dedim. Hatta aklında olsun 2 yıllıklarda aöf daha iyi dgs için diploma notu kasarsın yani o yazılan puan taplosu hikaye

Üniversite mezunlarının iş bulamamasının nedeni bana göre şu ülkede çok fazla üniversite var ve en düşük puanlı üniversiteye giden var. Bir de en iyisine giden var bu durumda çok fazla mezun oluyor ve iş bulma olasılığı azalıyor dayısı olanlar köşeyi dönüyor. İş bulamayanlar açıkta kalıyor.

Türkiyede iş bulacağım diyorsanız muhakkak en küçükten en büyüğe hareket edin ve her zaman bir yerlerde tanıdığınız muhakkak olsun yoksa açıkta kalabilirsiniz.

Geri
Yukarı